czech english deutch poland

Náročná "Bohemka"

Pohled na startovní listinu letošního 30. ročníku Bohemia rally sliboval ve skupině N2 velkou bitvu. Mezi favority této třídy byl řazen Jaromír Tarabus a Daniel Běhálek startující s vozy Sparrow RT. Na start soutěže se postavili i dvě netradiční posádky v barvách zlínského týmu. Se třetím vozem startoval Pepík Dunovský se spolujezdcem Danem Střelcem a jejich týmovými kolegy byla i posádka specializující se spíše na sprintový šampionát Marek Morávek – Karel Hédl.
Po úvodní „super RZ“ v Sosnové se podle předpokladů vytvořila na špici třídy čtyřčlenná skupina. Byl zde Tarabus, Sedláček, Běhálek a Trojan. Časový rozdíl mezi první a čtvrtou posádkou třídy zde byl pouze jednu vteřinu. Minimální časové rozestupy byly i po úvodní sobotní zkoušce. Zde figuroval Tarabus druhý o šest desetin, Běhálek byl za Mirkem o dalších šest vteřin. Morávek odstartoval do soutěže šestým časem, Pepík Dunovský byl osmý. Osudnou zkouškou se ukázala pro Dana Běhálka RZ číslo 3. Zde v jedné ze zatáček vylétl mimo trať, vůz nebyl skoro vůbec poškozen, ale bohužel v místě se nenacházeli žádní diváci. Vyprostit je pomohla až jedna z juniorských norských posádek, která o pár metrů dál havarovala. Dosažený čas v cíli této RZ byl beznadějně poslední. Na vítěze této zkoušky Tarabuse ztratil přes 15 minut. To znamenalo nejen poslední místo ve třídě N2, ale i v absolutním pořadí. Posádka Běhálek – Kořístka se přesto rozhodla pokračovat dál v soutěži. Díky této události se na páté místo posunul Marek Morávek a stále zrychlující Pepík Dunovský byl již šestý. Na následující rychlostních testech (RZ 4,5,6)se pořadí měnilo pouze na prvních třech pozicích, a to když se na špici neustále střídala trojice Tarabus, Sedláček, Trojan. Na RZ 7 měl opět smůlu Dan Běhálek, když část zkoušky musel absolvovat s defektem pravého zadního kola. Bohužel stop znamenala tato RZ pro Pepíka Dunovského, když mu v jednom z vracáků praskla poloosa. Po absolvování sobotních osmi testů figurovali zbylé tři posádky zlínské stáje na třetím (Tarabus), čtvrtém (Morávek) a devátém (Běhálek) místě třídy N2. Poslední čtyři nedělní testy slibovaly zajímavý souboj o první místo třídy N2. Útok na první místo se ale nepovedl Mirkovi Tarabusovi, který se na úvodní nedělní zkoušce podíval i mimo trať. Poté již zajížděl pravidelně vyrovnané časy s Trojanem a Sedláčkem. To znamenalo v celkovém pořadí třídy třetí místo. Marek Morávek ztratil své čtvrté místo, a to když se před něho stihl ještě dostat Grafek. Dan Běhálek skončil na osmém místě díky výpadku Maňovské.
Průběžnému pořadí třídy N2 vévodí stále Jaromír Tarabus s 60 body, Dan Běhálek se dělí o třetí místo se Sedláčkem, oba mají 40 bodů.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000