czech english deutch poland

Běhálek potvrdil titul

Jak již se stalo v této sezóně zvykem, i poslední závod seriálu MČR ve sprintrally se skupina N2 odehrávala pod taktovkou Daniela Běhálka.
Ten se představil stejně jako v Příbrami s Jardou Vosádkou a po taktické a vyrovnané jízdě si dojel pro šesté vítězství v letošní sezóně. Posádka Běhálek – Vosádka vyhrála šest RZ z osmi připravených. Porazit je dokázal pouze na první uklouzané RZ Koukola a na sedmém rychlostním testu Jirka Zbořil.
Právě Jirka Zbořil, startující také s Hondou nachystanou od Sparrow racing teamu, nezačal soutěž podle svých představ. Hned na první RZ, která se jela v Sosnové na okruhu, udělal hodiny a v cíli této zkoušky mu patřil až osmý čas se ztrátou jedenáct vteřin. Na následujících dvou rychlostních testech zajel dvakrát třetí čas ve své třídě, což znamenalo posun na průběžné třetí místo. Na následujících rychlostních zkouškách dokázala posádka Zbořil – Pospíšilová třikrát porazil do té doby před nimi jedoucího Koukolu. Předposlední rychlostní test dokonce smíšená posádka vyhrála a na závěrečném okruhu v Sosnové si pohlídala konečné druhé místo ve své třídě.
I na posledním mistrovském „sprintu“ v této sezóně zažil Sparrow racing team premiéru. Startovala zde totiž nově složená posádka Robert Man – Jarda Blažek. Pro Roberta to byl vůbec první soutěžní závod v rally. Při jeho premiéře ale mile překvapil. Po celou dobu soutěže v České Lípě se pohyboval okolo pátého místa ve své třídě. O toto skvělé páté místo ho nakonec připravil Ladislav Henzl, když ho dokázal předjet na poslední RZ (Sosnová) a s náskokem jedné desetiny Roberta nakonec porazil. Za konečné šesté místo si tak Robert Man připsal prvních šest bodů ve své kariéře.
Při pohledu na celkové pořadí letošního ročníku MČR ve sprintrally může být manažer Sparrow racing teamu Oldřich Hrabec spokojen. Na prvních třech místech se umístili jezdci startující právě s vozy z jeho stáje. Na prvním místě se umístil Dan Běhálek se ziskem 132 bodů. Ten jako jeden z mála dokázal dokončit všech sedm soutěží, z nichž šest dokončil s plným bodovým ziskem. Na druhém místě se umístil Jiří Zbořil se ziskem 75 bodů, který vyhrál soutěž ve Vyškově. Na konečném třetím místě skončil Marek Morávek se ziskem 69 bodů.