www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Na Vysočině s Tarabusem

Jeden z nejúspěšnějších jezdců stáje Sparrow Racing Team v její historii, Jaromír Tarabus, se vrátil zpět do kokpitu Hondy Civic VTi a suverénním způsobem opanoval druhý díl rallysprintového mistrovství, Rally Vysočina.

Ve třídě N2 se v okolí Telče sešlo neuvěřitelných 11 posádek, čtyři z nich pak pocházely ze stáje Sparrow Racing Team. Po třech letech se za volant malé Hondy posadil v současnosti čtvrtý muž českého šampionátu a účastník PCWRC v mistrovství světa Jaromír Tarabus a dokázal, že patří k současné špičce české soutěžní scény. První zkoušky se sehrával s novým vozem i spolujezdcem, pak už porážel konkurenci o parník, na poslední zkoušce pak zajel 13. čas absolutně! Vítězný návrat do Hondy by nemusel být jediný a je velice pravděpodobné, že se s Mirou na sprintech v tomto lidovém voze uvidíme.

Jediným, kdo byl schopen v úvodu Tarabusovi stačit, byl Jaroslav Pešl. Z přemíry snahy však pramenily chyby, proto se rozhodl v závěru raději zvolnit. "Alespoň jsem měl možnost vidět, o kolik rychleji se s Hondou Civic VTi dá jet," okomentoval svou ztrátu na vítěze v cíli druhý Jaroslav Pešl.

Slovenský pilot Martin Vaško zvolil kvůli náročným povětrnostním podmínkám opatrnější jízdu, hlavním cílem bylo získání dalších cenných zkušeností na mokrém povrchu a dovézt auto až na cílovou rampu, což se podařilo. Naopak se příliš nesvezl Václav Lichovník, který hned na druhé zkoušce prorazil chladič po čelním nárazu do svodidel u motokrosové tratě, které se pak staly pohřebištěm řady dalších posádek.


Jedinou týmovou posádkou, která nestartovala s vozem Honda, byli Petr Trnovec a Miroslav Staněk. Do vozu usedli opět po delší pauze a tak jim chvíli trvalo, než se dostali na správnou provozní teplotu. 13. místo absolutně a zisk bodů do sprintového šampionátu jsou tedy určitě úspěchem.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín