czech english deutch poland

Kopná a Třebíč jsou za námi

Rallysprint Kopná

Před startem jednoho z nejpěknějších sprintů u nás to vypadalo na pěkný souboj ve tříde N2. Všechno vyřešil Pešl hned na úvodní RZ (májová), když po chybě přistála jeho Honda na střeše. Dunovský s Vladykou bojovali proti Blaťákovi až do konce. Ještě 2 Rz před cílem byly rozdíly mezi prvníma třema úplně minimální. Bohužel Vladyka neudržel nasazené tempo a tentokrát s Mirou Staňkem na sedadle spolujezde udělali chybu při posledním průjezdu Rakové, kde zbořili retardér a ztratili zde cenné vteřiny. Dunovský po tradičně výborném výkonu udržel za zády Blaťáka a podařilo se mu tak obhájit loňské vítězství. Čtvrtý do party Václav Lichovník zvolit do závodu opatrnější taktiku. Při tréniku měl menší incident když havaroval, a proto při jeho cíli sbírat zkušenosti rád přivítal páté místo.

Za tým Sparrow racing zde startoval ve třídě N3 také Egon Smékal s Typerem, ale bohužel na 2. Rz (Podhoran) mu vypověděla službu převodovka (stálý převod).
To Milan Kneifel se Suzuki Ignis cílovou rampu spatřil. Má zatím výbornou bilanci, protože do všech závodů do kterých odstartovat tak dojel bez technických problémů vždy až do cíle. Na kopné mu patřilo čtvrté místo v A6, když o jeho výsledku rozhodla pro něj "zakletá" RZ Kopná, kde se nevyvaroval několika jezdeckých chyb. Ve skupině A obsadil místo šesté.

Horácká rally

Hned 14 dní po Kopné se zamířilo na Vysočinu. Jezdecké obsazení bylo podobné jako na Kopné. Největší změna byla , že se premiérově v Suzuki Ignis S1600 představil Václav Dunovský. Byl to pro něj velmi těžký závod. Nové auto, nový spolujezdec (Petr Machů) a velmi těžké podmínky. Na vodě se s tím popral ale statečně, když si dovezl domů pohár za druhé místo v A6. Uvidíme v příštích závodech, jak bude rychlý na suché trati. Momentálně probíhají jednání i o dalšich startech.

Petr Trnovec se blýsk per časem na první měřené RZ, byl osmý. Dlouho se držel v první desítce. Po několika drobných chybách se nakonce posunul výsledkovou listinou na konečné 13. místo absolutně a osmé v N4.

Jaroslav Pešl po havárce na kopné nastoupil nakonec i v Třebíči. Bylo to opět velká bitva s Blaťákem. O jeho druhém místě nakonec rozhodla poslední Rz, kde po problémech s držákem motoru, musel zvolnit a toho soupeř využil.

Václav Lichovník předvedl jeho tradiční bojový výkon, tentokrát bez poškození. V Třebíči přidal do sbírky další pohár za třetí místo v N2. Celkově si také upevnil třetí místo v průběžném pořadí ve třídě N2.

Tomáš Kašpárek si připsal premiérový start s Honzou Tománkem na sedadle spolujezdce. Dlouho si ale nepozávodili, když na třetí Rz vylétl mimo trať a sám bez diváků (žádní tam nebyli) nemohl vyjez zpět na cestu.

Nyní se tým Sparrow racing připravuje do třetice na sprintové mistrovství. Fanoušci rallysportu ho uvidí na Krkonošské rally.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000