czech english deutch poland

Mistrovský hattrick pro Sparrow racing team

Až poslední závod MMČR v rally, kterým byla Horácká rally v Třebíči, rozhodl o mistrovském titulu ve třídě N2. Po titulu Dana Běhálka ve sprintovém mistrovství ČR a také titulu Petera Gavláka ve slovenském mistrovství doplnil sbírku titulů ve třídě N2 pro Sparrow racing team Jaromír Tarabus. Ten musel o svůj životní úspěch bojovat až do poslední chvíle s Josefem Sedláčkem.
Od začátku soutěže se soustředila posádka Tarabus – Norek na fakt, že jim stačí soutěž dokončit na třetím místě. Po pátečním startu se ihned usídlili právě na třetím místě za vedoucím Sedláčkem a druhým Běhálkem. Změnu v pořadí přinesla až RZ číslo čtyři. Tady Tarabus zajel druhý čas, což znamenalo i posun na druhé místo v průběžném pořadí třídy N2. Po pátečních osmi rychlostních zkouškách přenocoval Jaromír Tarabus na druhém místě se ztrátou 18 vteřin na vedoucího Sedláčka. V podobném stylu se odehrával i sobotní soutěžní den. Na osmi z deseti sobotních rychlostních testů zajel Tarabus druhý čas, pouze na RZ 16 byl s minimální ztrátou třetí. Na předposledním rychlostním testu se snažil přibrzdit posádku Tarabus – Norek ještě defekt levé přední pneumatiky. I tyto drobné problémy nedokázaly nic změnit na tom, že konečné druhé místo znamenalo pro Jaromíra Tarabuse a Igora Norka zisk letošního mistrovského titulu ve třídě N2.
Na startu Horácké rally startovali kromě druhého Jaromíra Tarabuse, za Sparrow RT i další tři posádky. Marek Morávek se spolujezdcem Karlem Hédlem, startovali v Třebíči s cílem zopakovat loňské druhé místo ve třídě. Dan Běhálek s Jardou Vosádkou měli za cíl udržení třetí příčky v letošním MMČR. Čtvrtou dvojicí byla nově utvořená posádka David Rajnoch – Petr Kozel. Bohužel právě táto posádka startující se zapůjčeným vozem, musela ze soutěže odstoupit ihned na první rychlostní zkoušce pro poruchu elektroniky. Smůlu si v Třebíči vybral také Dan Běhálek. Ten po prvních pěti odjetých testech byl třetí, ale na následujícím šestém rychlostním testu ho poprvé v letošní sezóně zradila technika. Důvodem jeho odstoupení byla prasklá poloosa. Jediný Marek Morávek z této trojice absolvoval soutěž bez sebemenšího problému. Zajížděl vyrovnaně čtvrté a po odstoupení Běhálka třetí časy ve třídě. Po spolehlivém výkonu soutěž nakonec dokončil na třetím místě se ztrátou skoro pěti minut na vítězného Sedláčka a s náskokem téměř tří minut na čtvrtého Koukolu.