www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Admiral Vyškov 50 na 50

Na startu letošního ročního Admiral rally Vyškov se Sparrow racing team objevil se šesti vozy. Bohužel pro zlínský tým tato soutěž nepatřila v letošním roce mezi vydařené, protože na cílovou rampu dorazila pouhá polovina posádek z tohoto týmu.

Ve velmi dobře obsazené skupině A startoval opět se Suzuki Ignis S1600 Václav Dunovský s navigátorem Petrem Machů. První průjezd třemi rychlostními zkouškami jim ale příliš nevyšel. Hned v úvodní Rz dělali hodiny, na startu druhé zkoušky jim zhasl motor a posádka se nedostala do ideálního tempa. Druhou sekci již na nových gumách zajížděli časy na úrovni nejrychlejších posádek této skupiny. Jejich snažení vyvrcholilo na sedmém a osmém měřeném testu, kde dokázali předjet několik svých rivalů a konečné umístění na šestém místě ve skupině A a páté ve třídě A6 brali všemi deseti.

Na startu za volantem Hondy se po několika letech objevil i jeho otec Josef Dunovský. Šlo pouze o jednorázovou akci, když tento závod obržel jako dárek od svého syna a kolegů z týmu Rallyesport Poděbrady k 50. narozeninám. Nevedl si vůbec špatně a prokázal, že tento sport se jako jízda na kole nezapomíná. Po sérii kvalitních časů ve druhé a třetí sekci obsadil celkové 4. místo ve třídě.

O druhé místo v N2 bojoval až docíle poslední rychlostní zkoušky Václav Lichovník. Po boji na úvodních zkouškách se Sopúchem měl bohužel smůlu na posledním měřeném testu. Posledních zhruba pět kilometrů musel absolvovat na defektu pravé přední pneumatiky a ztratil tak minutu a deset vteřin, což znamenalo propat na celkovou třetí příčku v N2.

Soutěž předčasně skončila hned na úvodní testu pro Jardu Pešla. Po rychlém nástupu od startu 1. RZ nechtěl propásnout žádnou drahocennou vteřinu. Jeho snažení však skončilo hned po několika kilometrech, když v jedné pravé zatáčce, kde bylo vytaháno bláto sjel do potoka a nedokázal se vrátit zpět na trať. Letošní ročník nedokončil s Hondou ani Martin Sopúch. Závod rozjel velmi dobře, když bojoval s Lichovníkem o druhou příčku, ale jeho snažení ukončilo salto přes střechu na Podivické rychlostní zkoušce krátce po startu v druhém průjezdu. Cíl nespatřil ani Petr Trnovec s jeho Mitsubishi Lancer EVO IX. Tomu tentokráte vystavil stop na startu RZ 3 zadní diferenciál.

Následjícím podnikem je pro tým SPARROW RACING rally Příbram.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín