www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Egon Smékal: Test v Jeseníku jako řemen

V rámci přípravy na francouzskou Antibes Rallye jsme se tentokrát představili na Rallysprintu AZ Pneu Jeseníky, která se konala 3.10.2009 ve Šternberku. Tuto soutěž jsem pojal hlavně jako testování z toho důvodu, protože se ve francii představím s jiným spolujezdcem a to s Davidem Šmeidlerem, který převážně závodí s Václavem Dunovským.

Ještě před první rychlostní zkouškou nás ale potkalo nepříjemné překvapení s našima pneumatikama a museli jsme přezouvat. Aby toho nebylo málo tak nám spadlo auto z heveru a celá výměna se tak časově protáhla, že do první časové kontroly jsme přijeli o devět minut později. Proto jsme začínali tento závod s penalizací 1min a 30 sekund. Rázem se z testování stal hon o smazání této ztráty.

Od prvního testu jsme do závodu šli naplno a ten jsme proletili v 17.času absolutně a pokračovali jsme tak až do konce soutěže. David se své úlohy nezalekl a i když jsme spolu nikdy nezávodili, tak podal výborný výkon. Po sedmé rychlostní zkoušce jsme se již dostali do vedení naší třídy a to jsme již nepustili. Jsem rád, že jsme oba zvládli tuto situaci, která nás dostala pod tlak a přijeli jsme si v jeseníkách pro vítězství. Ve finále tak pro nás tento test dopadl nad očekávání dobře a nyní se už připravujeme na nadcházející závod ve Francii.

Závod v Jeseníkách byl kvalitně uspořádaný a ani mě nepřekvapila obtížnost zdejších tratí. Ty tady jsou velmi náročné a krásné a v budoucnu by AZ Rally Pneu Jeseníky určitě slušelo i velké mistrovství České republiky. Celkové vítězství si z této soutěže odvezl Jan Štěpánek se Škodou Oktávia WRC, když druhý Karel Trněný na voze Škoda Fábia WRC ztratil na vítěze jen 0,1 vteřiny. Třetí místo si připsal na konto skvěle jedoucí sprintový mistr Josef Peták na voze Peugeot 207 S2000.

Tímto chci poděkovat našim partnerům, navigátorovi Davidovi Šmeidlerovi, ale i našim mechanikům, kteří byť neúmyslně, nás vystavili těžkým chvílím.

www.egonsmekal.cz

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín