www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Hororový víkend Sparrow racing teamu

O uplynulém víkendu se zúčastnit zlínský tým Sparrow racing dalšího závodu zařazeného do seriálu MČR ve sprintrally v okolí Šternberku. Organizátoři Az pneu rally Jeseníky v letošním roce připravili hodně náročnou trať, kterou si na vlastní kůži vyzkoušelo 6 posádek z dílen tohoto týmu.

Po klidném pátku, kdy byly na programu pouze přejímky nikdo z týmu ani netušil, že se jedná o tzv. „klid před bouří“. Na startu se tak v sobotu představil s EVO IX Petr Trnovec, s TYPErem Egon Smékal a v „malých“ Hondách Pešl, Lichovník, Vlček a Grafek. Avšak pouze dva z těchto šesti pilotů spatřili cílovou rampu.

V prvním sobotním servise po třech rychlostních zkouškách vypadalo pořadí třídy N2 pro Sparrow racing velmi dobře, i přestože hned na úvodní rychlostní zkoušce po několika metrech havaroval Václav Lichovník. Jeho zelená Honda po několika saltech přes střechu nebyla schopna pokračovat dál v soutěži, a tak se po několika vteřinách musel se soutěží rozloučit. Třídu tak vedl letos poprvé startují Jarda Vlček následován Petrem Grafkem, který do Hondy usedl po dlouhých sedmi letech. Na prozatimní stupně vítězů se vlezl i Jaroslav Pešl, těsně přes svého největšího rivala Blaťáka.

Toto pořadí nevydrželo dlouho. Na pátém měřeném testu musel ze soutěže odstoupit kvůli technickým problémům s převodovkou Petr Grafek. Na druhé místo se tak vyhoupl Jarda Pešl. Pro něho to byla velmi výhodná pozice, co se týká bodů do celkového hodnocení mistrovství. Ale i ten svou snahu přehnal a po kontaktu s mostem na sedmém měřeném testu urazil pravé přední kolo. Sedmá rychlostní zkouška se stala osudnou také pro Petra Trnovce, když jeho vozu vypovědělo službu servo. Bohužel do té doby mu patřila pěkná dvanáctá pozice v celkovém pořadí.

Čest týmu pak už zachraňoval ve třídě N2 Jarda Vlček. Ten téměř po roční přestávce opět ukázal, že na domácích tratích v okolí Šternberku je jen těžko porazitelný a po velmi pěkném výkonu vyhrál N dvojky o minutu.

Do cíle dorazil také vítěžně ve třídě N3 testujích Egon Smékal. Ten se stejně jako loni zúčastní rally Antibes ve Francii a do Jeseníku si přijel zejména vyzkoušet spolupráci s novým spolujezdcem Davidem Šmeidlerem. Po drobných problémech a následnou penalizací si poradil na výbornou a soupeřům ve třídě nadělil na krátkém sprintu skoro dvě minuty (bez penalizace ).

Dalším závodem kterého se tým zúčastní bude Rally Bohemia. Ve stejném termínu jede i Egon Smékal vrchol jeho letošní sezóny rally Antibes.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín