czech english deutch poland

Závěrečné Modřice

Tradicí se již stává, že poslední rally závod sezóny, který se koná na Moravě je Rallyshow Modřice. Jedná se o volný podnik, pořádaný pod záštitou známého okruhového mistra pana Vonky. Ve startovní listině se zde často objevují posádky známé z průběhu celé sezóny, ale i posádky, které si chtějí okusit co znamená rally na vlastní kůži. Také se zde objevují dvojice, které zkoušejí závodnické náčiní pro příští sezónu.
Právě tento případ byl k vidění i u zlínského Sparrow racing teamu. Ten vyrazil do Modřic se třemi soutěžními vozy. Dva z nich byly pilotované posádkami, které si přijeli vyzkoušet Hondy na vlastní kůži, aby věděli co je čeká v příštím roce. První dvojice Robert Man – Jarda Blažek již byla k vidění na sprintu v Sosnové, ale s vozem se chtěli ještě lépe seznámit v okolí Brna. Pro Roberta Mana to měla být jeho druhá soutěž. Bohužel zde mnoho ostrých kilometrů neujel. Hned na úvodní rychlostní zkoušce Ořechov – Nebovidy totiž v druhém retardéru na křižovatce před obcí Nebovidy probrzdil a odnesla to přední část vozu (vč. proraženého chladiče), která pokácela pár stromků. Ze soutěže byl poté nucen odstoupit, protože vůz nebyl schopen pokračovat dál v soutěži.
Druhou dvojicí byla nově utvořená posádka Vilda Kováč – Jana Mrázková. Vilda seděl v Civicu vůbec poprvé a mnoho fanoušků i odborníků svou jízdou překvapil. Ihned od první RZ figuroval na prvních místech v průběžném pořadí své třídy. RZ 1 a 2 dokonce vyhrál. Jeho umístění mohlo být ještě lepší, ale drobné chyby v rozpise RZ 3,6 zapříčili to, že závěr této zkoušky musel odjet „na oči“. To bylo rozhodující, protože v podmínkách (mlha), které panovali v okolí Masarykova okruhu se velmi špatně orientovalo. V poslední sekci na sedmé zkoušce ho potkala velká smůla. V rychlém závěru této rychlostní zkoušky, který se zde jel s Hondou na vytočenou čtverku (něco okolo 180 km/h), nezvládl v závěrečném „esíčku“, ve kterém byla umístěná cílová fotobuňka, svůj vůz a vylétl mimo trať, kde urazil levé zadní kolo o betonový mostek. Podle přihlížejících diváků tento okamžik vypadal hrůzostrašně, ale posádka vyvázla z nehody bez sebemenšího škrábnutí.
Se třetím vozem startovala posádka Tomáš Hrabec – David Tauš. Společně již absolvovali loňský ročník Rallyshow. V letošním ročníku byli ze zlínského Sparrow racing teamu, jediní kteří spatřili cílovou rampu. Tomáš začal soutěž ale opatrně. Po prvním rychlostním testu byl ve své třídě dokonce až na předposledním místě. Více mu seděli RZ připravené na brněnském Autodromu. Zde dokázal dokonce RZ 6 vyhrát a na závěrečné RZ 9 zajet čas druhý. Výsledkem bylo v cíli třetí místo ve třídě N2 a 18. místo v celkovém pořadí.

Ještě předtím než Sparrow racing team úplně zazimuje své závodní vozy, se s jedním z nich představí na pražském rallysprintu. A kdo bude s tímto vozem startovat ??? Odpověď se dozvíte po přečtení startovní listiny.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000