www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Milan Kneifel zajel v Klatovech druhé místo

Mogul Šumava Rallye jedoucí se v okolí Klatov sice nebyla v původních plánech zlínského Pegas Rally Teamu, ale po smolném odstoupení v páteční etapě Valašské rally musel Milan Kneifel s Jardou Blažkem usednout do soutěžního speciálu z dílen Sparrow Racing i na druhé straně naší vlasti. Dvojici pravidelně sedlající Suzuki Ignis S1600 by totiž v konečném zúčtování mohly citelně chybět právě body, o které přišli ve Valašském Meziříčí. Milan Kneifel proto vedl jednání s partnery, díky nímž se podařilo uskutečnit start posádky i ve druhém podniku zařazeném do seriálu Mediasport MMČR v rally.

Pegas Rally Team sice v poslední době startuje právě ve velké šampionátu, ale Rallye Šumava zůstávala v pozadí zájmu, především pro její vzdálenost z Valašska, což potvrzuje i Milan Kneifel: „Na Rallye Šumava Klatovy jsme startoval naposled v roce 2005 a v letech předešlých. Tenkrát se podnik jel ještě jako zimní soutěž a z převážné části byly rychlostní zkoušky odlišné od těch dnešních.“

 

Oproti Valašské rally neměl před Šumavou Pegas Rally Team možnost testování, především proto, že byl Ignis po havárii Václava Dunovského na Horácké rally po celou dobu v rukou mechaniků, kteří se jej snažili “zprovoznit“ pro další podnik. „Zvolili jsme zpočátku klidnější tempo. Navíc páteční vložky mi svou charakteristikou příliš nevyhovovaly,“ popisuje start do soutěže fanoušek endura Milan Kneifel. „Přestože nás na poslední večerní zkoušce začalo zlobit dobíjení a alternátor, podařilo se nám zmenšit náskok soupeřů na pouhých devět a půl sekundy, což nebyla špatná výchozí pozice do druhé etapy.“ Do servisní zóny se musela posádka dopravit s vypnutými světly a mechanici se ihned vrhli do výměny vadných součástek. 

Soutěžící přivítalo do druhé etapy krásné a slunečné počasí, což na Šumavě v jarním období znamená namrzlá skla na vozidlech a podobné problémy spojené s teplotami lehce pod bodem mrazu. „Pro úvodní sekci druhé etapy jsme nezvolili ideální obutí. Především v částech tratě, které se nacházely ve stínu, nám speciál trochu klouzal. Ideální nebylo ani dobíjení vozidla, ve vysokých otáčkách se zdálo, jakoby motor vynechával,“ přibližuje zážitky z druhé etapy zlínský jezdec. I přes tyto drobné potíže se dokázal Milan Kneifel s Jardou Blažkem propracovat na vytouženou první pozici ve skupině, která však vzala za své na zkoušce Malenice – Libotyně. „Na třetí rychlostní zkoušce jsem udělal chybu, když jsme se dostali mimo trať a spadli jsme do příkopu. Kdyby se na onom místě nenacházeli diváci, asi bychom se ven nevyhrabali, za což bych jim velmi rád poděkoval a jestli jsme je “ohodili“ blátem, tak se omlouvám,“ uvádí Milan Kneifel na pravou míru ztrátu, díky níž se před něj dostal jeden ze soupeřů. A aby nebylo všemu zlému konec, tak o sobě stále častěji dával vědět porouchaný Ignis, jehož motor už vynechával i v otáčkách nižších. „Po dalších třech testech jsme se sice opět před Jiřího Skoupila propracovali, ale posléze jsme začali ztrácet a v cíli celé soutěže jsme byli druzí o pouhých sedm sekund. Bezprostředně po skončení Rallye Šumava Klatovy jsme byli zklamaní z toho, že jsme nedokázali zvítězit, ale s lehkým odstupem času hodnotíme dosažený výsledek pozitivně a vážíme si důležitých bodů za druhou pozici,“ shrnuje klatovskou rally Milan Kneifel.

Dalším podnikem, do něhož odstartuje trojlístek Milan Kneifel, Jarda Blažek a Suzuki Ignis S1600 v barvách Pegas Rally Teamu, bude Rallye Český Krumlov, kde se pokusí společně prolomit prozatím zakleté první místo ve skupině a třídě.

 

Více informací o jednotlivých členech, ale i o Pegas Rally Teamu jako celku naleznete na oficiálních stránkách www.rally.spurtzlin.com. Zde naleznete i videosestřihy, onboardy nebo třeba fotky zlínské posádky.

 

Zdroj: Dominik Čevela


     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín