czech english deutch poland

První místo pro Petra Trnovce a Václava Dunovského

První květnový den zažilo město Hrádek nad Nisou pokračování MČR ve sprintrally díky před několika lety obnovené Thermica rally Lužické hory. Tým SPARROW RACING se tohoto podniku zúčastnil se šesti vozy a před startem si kladl za cíl umístění alespoň jednoho vozu do absolutní desítky. Závod se ze začátku nevyvíjel vůbec jednoduše. Již brzy ráno dělalo posádkám a vedení týmu vrázky na čele počasí. Nakonec za celou sobotu spadlo z nebe jen několik kapek vody a tak posádky odjely celou soutěž na suchých pneu.

Výsledky po prvních třech měřených rychlostních testech naznačovali, že se jak Vašek Dunovský ve skupině A bude prát o pódiové umístění, tak Petr Trnovec se svým Mitsubishi bude sahat po poháru ve skupině N. Trnovec měl sice na třetím testu problémy se spojkou, které se podařilo mechnikům v servise odstranit, ale průběžné osmé místo naznačovala skvělé umístění.

Do druhé sekce upravil své nastavení vozu také Dunovský a na časech to bylo hned znát. Po odstoupení Dohnala s Cliem se zařadil na třetí místo ve skupině A a druhé místo ve třídě A6. Před poslední zkouškou ztrácel na Nováka s C2 S1600 pouhé 0,3 vteřiny, což slibovalo napínavý souboj. Poslední „erzetou“ prolétl tak, že Novákovi nadělil 9 vteřin a celkově obsadil skvělé první místo ve třídě A6 a druhé ve skupině A za Bryndou. Celkově se umístil na místě 14. a získal tak letošní první dva body do absolutní klasifikace.

To Petr Trnovec si do absolutní klasifikace připsal daleko tučnější příděl bodů. O jeho absolutně 4. místě se rozhodlo také až na poslední zkoušce. Nejprve odstoupil Kahle, poté měl technický problém Vlček a Semerád. Trnovec přes technické problémy se svým vozem na poslední RZ kvůli poruše mezinápravového diferenciálu dokázal tyto jezdce předjet a vyhrát tak celou skupinu N a třídu N4.

Petr Trnovec se po svou odjetých soutěžích dostal do čela průběžné klasifikace skupiny N a v absolutním pořadí mu patří páté místo.

třída N2

To ve třídě N2, kde startovali 4 vozy zlínského týmu sliboval seznam přihlášených posádek napínavé závodění. První dva testy byly zrušeny kvůli haváriím a tak se startovalo až od RZ číslo 3. Ta hned napověděla jak bude pořadí vypadat. Na druhém místě byl Mikulka, třetí Patrik Rujbr a o čtvrté místo bojoval Kuba Brázda a Václav Lichovník. Bohužel hned další test znamenal stop pro posádku Mikulka – Blažek pro poruchu převodovky. Patrik Rujbr se skvělou jízdou snažil tlačit na prvního Pelecha, ale jeho temtu tentokrát nestačil. Jeho konečné druhé místo ve třídě N2 znamená, že po druhém podniku je na prvním místě průběžného pořadí. O třetím místě nakonec rozhodla opět až poslední zkouška. Tady Kuba Brázda porazil Václava Lichovníka o třináct vteřin a z Lužických hor si odvezl pohár za třetí místo. Václav Lichovník se musel pro tentokát spokojit s místem čtvrtým.

Dalším podnikem pro tým SPARROW RACING bude domácí RALLYSPRINT KOPNÁ, kde bude opět startovat se šesti vozy.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000