www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

SPARROW na domácí Kopné “jen“ s jedním pohárem

O uplynulém víkendu se jel vrchol naší sprintové sezóny Rallysprint Kopná, tentokráte s centrem ve Vizovicích. Tým SPARROW RACING na tomto populárním závodě samozřejmě nemohl chybět a startovní listinu doplnil šesti soutěžními vozy. Po velmi úspěšném sprintu v Lužických horách, chtěli posádky týmu SR potvrdit dobrou formu a bojovat opět o nejvyšší příčky ve svých třídách.

 

Skupina A – třída A6

 

Václav Dunovský s Petrem Machů se po vítězství v Hrádku nad Nisou řadili mezi favority skupiny a třídy. Stává se již tradicí, že úvodní zkoušky nepatří mezi nejrychlejší a to se potvrdilo tentokráte hned na úvodním „Baráku“. Na startu pro Kopnou nové zkoušky mu „zdechl“ motor a než uvedl svůj vůz do pohybu stálo ho to cenných pět vteřin. Svoji dobrou formu potvrdila posádka hned na další zkoušce. Zde zajeli druhý čas a usadili se na třetím místě skupiny a třídy. Po prvním průjedu Kameňáku bylo pořadí opět jinak. Po vyrobené chybě, kdy se Véna s Ignisem dostal mimo trať a v rozbláceném terénu se nebylo jednoduché vrátit zpět, ztratil na své soupeře 30 vteřin. To znamenalo zahájit stíhací jízdu na dalších testech, protože po této chybičce mu patřila až  pátá příčka. Na čtverce byl druhý, ve vteřině s Dohnalem a pátý test dokonce vyhrál a to už před poslední sekcí mu patřilo místo třetí.  Na poslední třech měřených zkouškách si připsal třetí, druhé a první místo, což v konečném zúčtování řadilo posádku Dunovský – Machů na třetí místo ve skupině A a třídě A6, pohých 6,5 vteřina za Novákem a 44 vteřin za Dohnalem. V celkovém pořadí mu patřilo 19. místo.

 

 

Skupina A

Poř.

Jezdec / Spolujezdec
Značka vozu

Součet

Ztráta ved.
Ztráta před.

1

Dohnal Jan / Škardová Martina  
Suzuki Swift S1600

00:48:40.2

00:00:00.0
00:00:00.0

2

Novák Antonín / Vajďák Jiří  
Citroën C2 S1600

00:49:19.7

00:00:39.5
00:00:39.5

3

Dunovský / Machů Petr  
Suzuki Ignis S1600

00:49:26.2

00:00:46.0
00:00:06.5

4

Březík Miroslav / Běhula Martin  
Citroën C2 R2 Max

00:50:34.8

00:01:54.6
00:01:08.6

5

Zedník Petr / Pražák Milan  
Ford Fiesta S1600

00:50:52.7

00:02:12.5
00:00:17.9

 

 

Skupina N- třída N4

 

            Fanoušci Petra Trnovce po vítězství ve skupině N v Hrádku nad Nisou očekávali jeho další povedený výkon i na domácí Kopné. Petr nasadil hned úvodu rychlé tempo. Na úvodní zkoušce udělat několik drobných chybiček a druhá zkouška znamenala problém s diferenciálem. To znamenalo po úvodní sekci sedmé místo ve skupině N. Na jeho nejoblíbenější zkoušce Kameňák zajel čas pátý, ale na RZ 4 se nevyvaroval chyb, když probrzdil dvě zatáčky a musel couvat. I přesto se po druhé sekci zkoušek dostal na šesté místo ve skupině N. Osmé, sedmé a páté místo v poslední třech měřených testech znamenalo celkově ve skupině N místo šesté a v absolutním pořadí místo desáté.

 

 

Třída N2


            Vždy nejpočetněji obsazená třída N2 vozy s týmu Sparrow racing, přišla o jednoho z favoritů ještě před startem. Po vážném úrazu se musel na poslední chvíli omluvit do té doby vedoucí jezdec Patrik Rujbr.

            I tak měl tým Sparow racing v ohni další 3 želízka. Roberta Mikulka, nováčka Jardu Mílka a Romana Martince. Tento ročník se nebude pro Sparrow racing řadit ve třídě N2 mezi ty úspěšné. Hned v úvodní sekci musel po výletu mimo trať odstoupit po druhé zkoušce Robert Mikulka, když prorazil chladič jeho modré Hondy. Mimo trať byl na druhé Rz také Martinec. Na rychlostní zkoušce Kopná musel odstoupit pro dvojitý defekt do té doby čtvrtý Jaroslav Mílek. Osudným se mu stalo parkoviště na začátku obce Trnava. Čest týmu tak zahraňoval Roman Martinec se spolujezdcem Davidem Šmeidlerem, když dokončili tento náročný podnik na sedmém místě třídy N2.

 

Již tento týden se náš tým účastní Rallye Český Krumlov. Ve startovní listině najdete sedm přihlášených posádek z našeho týmu, ale podle posledních a nejnovějších zpráv se pořadateli omluvil Petr Trnovec (EVO IX) a Martin Vaško (Honda Civic). 


     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín