www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Milanu Kneifelovi technika kazila plány

S cílem bojovat o příčky nejvyšší opět vyrážel na Rallye Český Krumlov Pegas Rally Team. Snaha získat co největší přísun bodů byla u posádky Milan Kneifel – Jaroslav Blažek podpořena i faktem, že v předešlých dvou podnicích MMČR v rally se vinou techniky zlínskému týmu nedařilo tak, jak by si představoval.

Milan Kneifel si byl opět vědom nástrah, které pro soutěžící připravila nevyzpytatelná jihočeská trať. Veškeré taktické plány či úmysly však hned na prvním nočním měřeném úseku opět, stejně jako na Šumavě, zhatil nefungující alternátor na voze Suzuki Ignis S1600. „Funkčnost vozu byla v podstatě stejná jako na předešlém podniku. V nočních zkouškách jsme se museli obejít téměř bez světel, nefungoval posilovač řízení a hlavně vůz ve vysokých otáčkách vynechával,“ popisuje trable Milan Kneifel. Úvodním dnem se dvojice z Valašska doslova protrápila. „V průběhu první etapy jsem uvažoval nad odstoupením. Když nemůžete svádět se svými soupeři rovnocennou partii, tak se vytratí takový náboj, což je to, proč závodíme.“

Celý problém se podařilo vyřešit až před startem do závěrečné etapy druhého dne soutěže, což se ihned projevilo ve výsledcích. Po problémech Ondřeje Blaťáka a Petra Zedníka se dvojice Kneifel – Blažek posunula na třetí místo v hodnocení skupiny A a třídy A6. „Třetí místo nám spadlo do klína naprosto nečekaně. Na zkoušce jsme dojeli Petra Zedníka, takže jsme věděli, že na tom nejsme tak špatně. Proto jsme se rozhodli dojet závěrečné dvě zkoušky českokrumlovské rally v klidu. I přes zisk cenných bodů za třetí místo se však nemůžu ubránit zklamání, protože jsme před startem uvažovali nad vyššími pozicemi. Snad se problém s Ignisem S1600 podaří nadobro vyřešit ještě před startem Agrotec Mogul Rally Hustopeče, kde bychom také chtěli startovat,“ dodává závěrem Milan Kneifel.

Jak již bylo uvedeno slovy jezdce zlínského Pegas Rally Teamu, na vlastní oči můžete posádku Milan Kneifel – Jarda Blažek spatřit i na dalším podniku MMČR v rally, jímž bude Agrotec Mogul Rally Hustopeče. Zde se pokusí zlínská dvojice prolomit smůlu, která se jim mezi jihomoravskými vinicemi v posledních letech lepí na paty, a získat plný počet bodů.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín