www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Patrik Rujbr na rally Vysočina

Po delší přestávce vynucené zdravotní indispozicí jezdce se opět objevila posádka Rujbr –Píža na startu závodu  seriálu MČR v rally sprintu - Rally Vysočina Kunžak.
   Rychlé a technicky náročné rychlostní zkoušky zasazené do nádherné přírody v okolí hradu Landštejn daly při pátečním najíždění trati téměř zapomenout na nesnesitelné horko, panující ve vozidlech.
   Nicméně představa , že za podobného počasí budeme sedět v soutěžních vozidlech v povinném nehořlavém prádlu a kombinézách celou sobotu , nebyla nijak růžová.
   Naštěstí se ale v sobotu ráno - proti všem předpokladům – nad vysočinou zatáhlo a vypadalo to, že bude pršet. Z jedné strany to bylo dobře, protože se konečně trochu ochladilo , z druhé strany však nastalo velké dilema, jak správně zvolit pneumatiky.
   Vsadili jsme na ,,suchou „ variantu, což se později ukázalo jako správná volba. Vzhledem k delší ,,závodnické pauze“ jsme RZ1 pojali jako částečně seznamovací a od RZ2 jsme se snažili jet na plno. Nicméně zkušení matadoři Pelech a Řihák si své pozice na špici startovního pole dobře hlídali , takže 3 místo ve skupině po dopolední etapě plně odpovídalo našim současným možnostem.
   Na odpolední etapu se opět vyjasnilo a teploty vystoupaly až ke hranici 33 stupňů , což se samozřejmě v autě bez klimatizace a izolací násobilo.
   Náš plán - v odpolední etapě zrychlit a zkusit zaútočit na stříbrnou pozici se bohužel nepovedl. Přes urputnou snahu ze strany posádky se nám nepodařilo zrychlit. Ba naopak, časy naměřené při druhém průjezdu byly výrazně horší .....   
   V každém případě je to pro nás nová , motivující zkušenost. Po důkladné analýze tohoto závodu jsme se rozhodli zapracovat na dokonalejší přípravě při najíždění tratě. Bude nutno zdokonalit rozpis, který na neznámých a nepřehledných tratích hraje klíčovou roli.
   V současné době se stále – i přes tento drobný výpadek - držíme v průběžném pořadí  Mistrovství Republiky Sprintrally s náskokem 3 bodů na druhé příčce.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín