www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Běhálek opět kraluje

Tak jak loňská sezóna v mistrovských sprintech pro Daniela Běhálka a Sparrow racing team skončila, tak letošní začala.
Daniel Běhálek podle předpokladů kraloval v úvodním podniku letošních sprintrally třídě N2. Při rally Vysočina v okolí Okříšek dokázal vyhrát ve své třídě osm z devíti připravených rychlostních zkoušek a s celkovým náskokem 1 minuty a 5 vteřin s přehledem kraloval třídě N2. O jeho vynikajícím výsledku svědčí i pohled do celkových výsledků, kde jeho jméno společně se startovním číslem 55 najdete na 17 příčce. Jen škoda, že se v letošním roce nepočítá hodnocení skupiny F2. Mezi dvojkolkami totiž nestačil jen na suverénního Petáka a obsadil by tak druhé místo. Druhý pohár si přesto z Okříšek Dan odvezl. V nově zřízené skupině N dokázal rovnocenně bojovat s vozy třídy N3 a po odstoupení Křížka se Civicem Type-R se mu otevřela cesta k suverénnímu vítězství o více než 50 vteřin.
Druhý vůz ze zlínské stáje Sparrow racing teamu cíl nespatřil. Posádka Man - Blažek po opatrném začátku, kdy byla na osmém místě své třídy po druhé RZ, začala postupně zrychlovat a stahovat náskok svých soupeřů. Jenomže na čtvrtém rychlostním testu se jim postavil do cesty plot a bylo po nadějích na dobrý výsledek.
Další dva vozy pilotované dámskými posádkami cílovou rampou úspěšně projeli. Posádky Cserhalmiová-Szenderáková a Lesniaková-Matůšová si na úvod vedli více než dobře. Zuzana hned všechny překvapila výsledkem na úvodní RZ, kde dokázala potrápit, ale hlavně porazit i své mužské konkurenty. Na následujících testech už úspěšně odolávala útokům dámských posádek, což v cíly znamenalo první místo mezi dámskými posádkami, osmé místo ve třídě N2 a 50. místo absolutně. Petra Lesniaková ve své premiéře s Hondou Civic překvapila také pro ni výborným umístěním. Výsledky jednotlivých rychlostních zkoušek svědčí o vyrovnaném výkonu a konečné druhé místo mezi dámskými posádkami je úspěchem, vždyť ve svém prvním závodě dokázala nadělit o mnoho zkušenější Maňovské třicet vteřin.

Zlínský tým nyní čeká náročný program. Již tento týden se všemi čtyřmi vozy zúčastní Rally Prešov.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín