www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Mistr N3 se chystá do Francie

O uplynulém víkendu se jel poslední závod sezóny MMČR, ve kterém se rozhodovalo o titulech. To se ale netýkalo třídy N3, Egon Smékal se spolujezdcem Davidem Šmeidlerem totiž rozhodli už na Barumce. V rozhovoru s moravským pilotem se mimo jiné dozvíte, jak to teda vlastně je s tou Příbramí.

fotografie

Proč vynecháváš poslední MMČR sezóny Rally Příbram?

Díky tomu, že se nám podařilo získat titul pro letošní rok ve třídě N3 předčasně, přehodnotil jsem závěr sezóny, kde hlavní prioritou bude závod ve Francii Rallye d‘Antibes.

Přesto se tvé jméno objeví na startovce v Jeseníkách a Vsetíně. Titul ve velkém mistráku ti nestačí, tak jsi přesedlal na sprinty?

Ve sprintech se ukážu hlavně kvůli testování. Jeseníky se jedou týden před Antibes a ještě potřebuji definitivně doladit podvozek na tuto náročnou soutěž. Jeseníky jsou k tomuto účelu ideální soutěží. Vsetín pak zůstává trochu otevřený. Definitivní rozhodnutí padne až po Francii, podle aktuálního stavu vozu a mé osoby. Přece jen se Vsetín jede hned o týden později. Takže to budou velice náročné tři víkendy.

Proč Azurové pobřeží a Rallye d‘Antibes?

fotografie

Protože pro mě je Antibes nejvíc. Jezdí se tady na tratích starého Monte Carla, kde se dnes už ani Monte téměř nejezdí. Letos se na Monte jelo z klasiky akorát Col de Turini a Lantosque a pro představu bych jen řekl, že tyto zkoušky patří k těm jednodušším. Je to skutečný extrém jak délkou, tak náročností tratí. A já jsem spíš takový ten horský typ. Navíc se jede po sezóně, takže je to pro mě ještě navíc taková odměna za vydařenou sezónou.

Jakého výsledku chceš na jihu Francie dosáhnout?

Této soutěže jsem se v minulosti zúčastnil už dvakrát a v loňském roce se nám podařila vyhrát naše třída. Takže letos bych chtěl bojovat znovu o takové umístění. Minulý rok nám přálo i trochu štěstí. Na první rychlostní zkoušce nám vytekl levý přední tlumič, a navíc náš největší soupeř domácí specialista na tuto soutěž Kandoyane na Cliu lehce havaroval a musel odstoupit. Takže letos čekám opět tuhý boj.

Děkuju za rozhovor, hodně štěstí do testování i francouzské soutěže.

Video z loňského roku

Zuzana Eliášová

zdroj: www.autosport.cz

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín