Výsledková rekapitulace sezóny 2010

MMČR v rally - konečné pořadí

třída N2 (Honda Civic 1,6 VTi)-
1. Dan Vladyka - 80 bodů
- 4 starty = 4 vítězství, v žádném letošním závodě nenašel Dan přemožitele. Celkový zisk 80 bodů znamenal jasné vítězství ve třídě se ziskem 80 bodů. K nejlepším výsledkům patřilo vítězství na domácí Barum rally

2.Martin Vaško - 30 bodů
- pouhé 2 starty a dvě druhá místa stačily tomuto Slovenskému jezdci na celkové druhé místo. Startoval na Valašské rally a na Šumavě.

4.Michael Bartončík - 10 bodů
3 starty a pouhý jeden dokončený závod. Pěkné 4.místo z Kumlova následovaly pouze technické závady v Hustopečích a na Barum rally.

5.Václav Lichovník - 8 bodů
startoval na Valašské rally a na rallye Český Krumlov. Valašku nedokončil pro závadu spojenou s lehkou havárií, v Krumlově dojel pátý.

... Pavel Řihák - jeden start a hned v premiéře vítězství v Hustopečích
... Petr Grafek - po těžkém boji na rally Bohemia s Vladykou dojel druhý
... Jan Březík  - krásné druhé místo ve třídě na domácí Barum rally
... Patrik Rujbr - při premiéře v MMČR dojel na barumce čtvrtý.

třída N3 (Honda Civic TypeR)-
1. Egon Smékal - 75 bodů
šestkrát odstartoval letos Egon Smékal do MMČR. Zvítěství se radoval na Šumavě, v Hustopečích  a na domácí Barum rally. V Krumlově dojel druhý za Křížkem. Na Valašce a Bohemce mu vystavila stopku převodovka. I tak se radoval z celkové výhry v N3.

třída A6 (Suzuki Ignis S1600)-
6. Milan Kneifel - 39 bodů
Na prvním závodě - Valašské rally Milan cíl neviděl. Stopku mu zde vystavilo upadlé přední kolo. Na Šumavě zajel pěkné druhé místo, které potvrdil třetím místem z Krumlova. Čtvrtý dojel i v Hustopečích. Bohužel k obrovské smůle na domácí Barumce havaroval na Trojáku, a tak sen o celkové pěkném umístění v A6 se rozplynul. Ve skupině A obsadil konečnou 7. pozici.

třída N4 (Mitsubishi Lancer EVO IX)-
19. Petr Trnovec - 6 bodů
Valašskou rally dokončil Petr společně se spolujezdcem Mirou Staňkem na 7. místě ve třídě a 13. absolutně. Druhý závod v sezóně (Barum rally) nedokončili pro havárii na Trojáku, kde urazili pravé přední kolo o pařez.

MČR ve sprintrally - konečné pořadí

2. Patrik Rujbr - 80 bodů
celkově druhé místo v premiérové sezóně. Za celou sezónu posbíral Patrik 4 druhá místa a 2 čtvrtá.

6. Pavel Řihák - 30 bodů
startoval na dvou podnicích. Na Vysočině a ve Vyškově potvrdil roli ostříleného matadora a dojel dvakrát druhý.

7. Roman Martinec - 26 bodů
Pravidelně celou sezónu sbíral body a hlavně zkušenosti. Škoda jen havárií v Třebíči a ve Vyškově.

9. František Máca - 20 bodů
při premiéře v Třebíči získal překvapivě ihned první vítězství. Ve svém druhém závodě v Krkonoších havaroval a sezónu předčasně ukončil.

11. Václav Lichovník - 18 bodů
pět závodů a pouze dva dokončené. To je bilance Vaška za tento rok, kterou dopňují havárie v Pačejově a ve Vyškově.

13. Jakub Brázda - 12 bodů
jeden start v Lužických horách s vozem našeho týmu přetavil na pohár za třetí místo.

... Robert Mikulka - odstartoval do 3 závodů ale cíl ani jednou neviděl 2 tech. závady a havárie
... Petr Grafek - jeden start ve sprintech a to znamenalo druhé místo v Krkonoších
... Martin Sopúch - získal pohár za třetí místo z rally Jeseníky
... Jan Březík - na závěrečném závodě ve Vsetíně dojel třetí
... Jaroslav Mílek - startoval pouze na Kopné. Bohužel cíl nespatřil po dvojitém defektu na RZ Kopná.

6. Egon Smékal - 40 bodů
dva starty v rámci testování v Jeseníkách a ve Vsetíně znamenaly 2 vítězství

1. Václav Dunovský - 105 bodů
premiérová kompletní sezóna v A6 a hned zisk titulu v této třídě. Véna dokázal vyhrát v Lužických horách, na Vysočině a v Jeseníkách. Druhé místa vybojoval v Třebíči, Krkonoších a na závěrečném Vsetíně. Z devíti startů pouze jeden nedojel, a to když v Pačejově spadl do příkopu.
Ve skupině A obsadil celkově místo druhé.
V absolutním pořadí obsadil 19. místo za 19 bodů..

9. Petr Trnovec - 36 bodů
20 bodů z celkových 36 si Petr připsal za vítězství v Lužických horách. Tam výhrál třídu N4 a zároveň dojel na skvělém 4. místě absolutně. Bohužel skvěle rozjetou sezónu zastavily havárie v Krkonoších a v Pačejově. Bodovou ztrátu nabral i po technických problémech na Vysočině a ve Vsetíně.
V absolutním pořadí obsadil 14. místo - 30 bodů.

Sezónu zakončí tým Sparrow racing na Mikulášské rally ve Slušovicích 11.12.2010 , kde bude startovat se šesti vozy.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000