www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Obtížná Šumava

Po dvou vítězstvích na rally Vysočina a na Rally Prešov, kde vyhrál třídu N2 Dan Běhálek respektive Peter Gavlák, odjížděl zlínský Sparrow racing team na Šumavu opět s cílem nejvyšším. Mezi žhavé favority na vítězství se řadil obhájce titulu Jaromír Tarabus a vítěz rally Vysočina Dan Běhálek.
Soutěž pro tým začala ještě dlouho před startem nešťastně. Na poslední chvíli musel totiž Jaromír Tarabus shánět spolujezdce, protože jeho stálý parťák Igor Norek byl pracovně vytížený a navíc ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách těsně před odjezdem nacouval neznámý řidič na jedné z čerpacích stanic ve Zlíně do doprovodného vozidla týmu a lehce ho poškodil.
Avšak do čerstvě sněhem zapadaných Klatov dorazil tým bez problémů a s drobnou časovou rezervou v pohodě stihl technickou přejímku.
V pátek se na startu objevili tedy všechny přihlášené posádky s vozy Sparrow RT. Hned na úvodní rychlostní zkoušce zažili fanoušci RSP a Sparrow RT šok. Obhájce titulu Jaromír Tarabus se ocitl v příkopu což znamenalo poslední čas ve třídě a skoro i absolutně. Na vinně byly tentokrát špatně zvolené pneumatiky. Na úvodní RZ držel krok se špicí podle předpokladů Dan Běhálek, ale i překvapivě nováček ve třídě N2 Pavel Okrajek, který byl čtvrtý. Zuzi Cserhalmiová byla desátá. Následují dvě rychlostní zkoušky se odehrávali již podle známého scénáře z loňské sezóny. Tarabus zajel druhý a třetí čas, Dan Běhálek se držel těsně za ním. Pavel Okrajek se celkově propadl na místo sedmé a Zuzi Cserhalmiová s technickými problémy byla jedenáctá. Ta nakonec před startem RZ 4 musela odstoupit. Následují tři rychlostní testy zahájil stíhací jízdu Tarabus. Šestý rychlostní test vyhrál, ale právě 6. RZ znamenala stop pro Dan Běhálka, který se ocitl v příkopu. Páteční etapu tak dokončily pouze dva vozy Sparrow racing teamu. Tarabus po chybě na první rychlostní zkoušce již figuroval na místě pátém, s minimální ztrátou 20 vteřin na příčku druhou. Pavel Okrajek byl sedmý.
Sobotní zkoušky v okolí Vimperku opět slušně zamíchaly nejen celkovým pořadím. S velkou motivací nastoupil na start Jaromír Tarabus. Bylo to vidět už po třech odjetých RZ. Posun na druhé místo ve třídě N2 byl díky třem vyhraným rychlostním zkouškám. Časové rozestupy na prvních příčkách po devíti odjetých RZ byly už tak značné, že změna v pořadí mohla nastat pouze po hrubé chybě jednoho z jezdců. Taktickou jízdou si tak posádka Tarabus – Staněk dojela pro druhé místo ve třídě N2 a zároveň třetí místo ve skupině N. Pavel Okrajek v druhém voze si svou pozici mírně zkomplikoval na předposledním testu, kde se ocitl mimo trať a ztratit zde poměrně hodně času, ale i tak obsadil páté místo ve třídě N2.
Dalším podnikem, kde se představí opět všechny vozy Sparrow racing teamu bude za čtrnáct dní slovenská rally Vranov.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Příbram
5.10. - 7.10. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín