www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Pouze sudá umístění

První česko-slovenská soutěž Rally Matador Tatry – Valašská rally, která se konala o prvním květnovém víkendu Sparrow racing teamu výsledkově nepřála. Na startu soutěže se netradičně objevilo 5 posádek startující s Hondami ze zlínské stáje. Mezi „stálou“ čtveřicí startující ve velkém mistráku se poprvé s Hondou na českých tratích objevil i úřadující šampión třídy N2 ve slovenském mistrovství Peter Gavlák.
V sobotní náročné technické etapě, kde se především rozhodovalo o výsledcích soutěže, dominovali tradičně třídě N2 jezdci Sedláček a Tarabus. Jaromír Tarabus tentokráte již se svým tradičním spolujezdcem Igorem Norkem marně stíhali Sedláčka na prvním místě. Výsledkem bylo druhé místo o necelých třináct vteřin. Překvapením bylo po sobotních devíti RZ umístění Petera Gavláka. Ten se dokázal držet N dvojkové špičky a to znamenalo, že na domácím uzemí odstartoval v neděli ráno jako čtvrtý ve třídě (4. místo). Večerní 45 minutový servis znamenal stop pro Daniela Běhálka. Ten po nárazu do chodníku na sedmé RZ ohnul přední i zadní rameno z levé strany. Do servisu dorazil, ale mechanici při výměně odhalili závažnou závadu na řízení, se kterou se již nedalo pokračovat. Pavel Okrajek se startovním číslem 100 přenocoval na místě šestém s půlminutovou ztrátou na pátou posádku. Startovním pole N2 uzavírala dámská posádka Cserhalmiová – Szenderáková.
Nedělní rychlé púchovské RZ již pořadím ve třídě N2 příliš nezamíchaly. Jaromír Tarabus skončil celkově po 17 odjetých RZ druhý se ztrátou 13,5 vteřiny na vítěze, ve třídě N to znamenalo místo čtvrté. Peter Gavlák dokázal udržet skvělé čtvrté místo v N2 s minimální odstupem 2,7 vteřiny na pátou posádku. Pavel Okrajek skončil šestý, Zuzi Cserhalmiová si spolehlivou jízdou dojela pro desáté místo.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín