czech english deutch poland

Bez škrábance všichni v cíli

Těmito slovy by se dalo nazvat vystoupení všech čtyř posádek Sparrow racing teamu na letošní Autotec rally Brno. Drobným problémem se dá nazvat pouze defekt Daniela Běhálka na jedné z RZ, který ho přibrzdil, ale do cíle nakonec dorazil opět na prvním místě.
Běhálkovo vítězství nebylo ale jednoduché. Daniela výrazně potrápit konkurent Zbyněk Novotný se Saxem. Běhálek se od prvních RZ „díval“ Novotnému na záda. Zlom nastal ve třetí RZ, kterou vyhrál a od té doby začal stahovat několikasekundový náskok. Do vedení se dostal Dan po 6 RZ, kde Novotný skončil. Konečné první místo ve třídě N2 znamenalo i třetí místo ve skupině N.
Vítězství si tým připsal i v dámském poháru. Posádka Cserhalmiová – Szenderáková velmi slušným výkonem nedala šanci svým soupeřkám a dokonce některým mužským konkurentům. Za zmínku stojí určitě její vítězství ve třídě na závěrečné RZ, kde dokázala porazit i vítězného Dana Běhálka. Celkově ve třídě obsadila místo šesté.
Premiéru ve Sparrow racing teamu, nikoli za volantem Hondy Civic, si odbyt na domácí trati brněnský Josef Bartončík. Se spolujezdcem Danielem Trunkátem nečekaně po velmi dobrém výkonu obsadil bronzovou příčku ve třídě N2, když nestačili pouze na Běhálka a Henzla.
Desáté místo a dokončený závod si na konto připsala posádka Man – Blažek. Ti po několika nedojetých závodech po opatrné jízdě opět úspěšně spatřili cílovou vlajku.
Celý tým se již nyní chystá na jednu z nejpěknějších soutěží SEAT rally Český Krumlov.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000