www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Kobliha: Obhájené vítězství mezi vinicemi

 Vstříc prašným jihomoravským cestám vytáhla do boje valašská dvojice Adam Kobliha – Karel Žáček. Pro letošní sezónu nově složená dvojice zatím opanuje čelo klasifikace třídy 9. Je jasné, že Koblihovi zkušený spolujezdec svědčí a i na jeho závodnickém projevu je to znát, podle jeho slov pilují s Karlem každý detail jejich jízdy. Adam působí i přes své mládí velmi vyzrálým dojmem a na 8. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče to jen potvrdil. Těžko hledal ve své třídě přemožitele. Ten, kdo se snažil zachytit jeho tempo, se dostal buď do problémů, anebo havaroval. Co dodat k deseti vyhraným rychlostním zkouškám, jednomu dělenému prvnímu a jednomu druhému místu.

Na startu se objevilo celkem osm posádek, oživením byl start exmistra světa v ledním hokeji z roku 2000 Martina Špaňhela, který se po čase přijel opět svézt a vybral si pro svůj premiérový start ve dvoudenní soutěži právě krásnou Rally Hustopeče. V seznamu přihlášených určitě všichni postrádali jména Pavla Pelecha a Ondřeje Blaťáka. Naopak se představil Ondřej Bisaha, který od Valašské rally pauzíroval. Diváci i fanoušci tak mohli očekávat pěknou podívanou. A že jich na jih Moravy přijelo. Vedoucí AK Racing FUNklubu Michal Knedla dal dohromady pěknou partu lidí, která rozhodně nebyla k přehlédnutí. Navíc se podařilo sloučit s další známou partou Walachien Ultras a vznikl tak jeden velký valašský kotel. Skvělá atmosféra jakoby hnala své posádky dopředu. Adam Kobliha od začátku nasadil velmi svižné tempo a po kouscích začal svým soupeřům ujíždět. V době, kdy na Hustopeče již padla černá tma bohužel havaroval Špaňhel a nedlouho po něm i Baller. V cíli první etapy měl Kobliha pohodový náskok 38 sec. A to byl pochopitelně důvod ke spokojenosti: „ Různorodost hustopěčských tratí mám velice rád, proto jsme se na jižní Moravu těšili už dlouhou dobu dopředu. Obzvláště šotolinové pasáže jsme si doslova užívali, protože je nikde jinde v mistráku nenajdeme. Dnes jsme do závodu vstoupili s taktikou jet rychle a soupeřům se trochu utrhnout, zároveň se ale vyvarovat zbytečných chyb a dále sbírat zkušenosti, kterých přece jen mám ve velkém mistráku stále poskromnu. Dnešek se nám povedl na jedničku a doufám, že zítra na toto tempo navážeme."

Do druhého dne se zřejmě špatně vyspal Ondřej Bisaha. V úvodní zkoušce ztratil 15 vteřin, v té následující havaroval a ztratil přes 15 minut. Pokračoval však dále. V ten okamžik už Kobliha mohl hospodařit s luxusním náskokem více jak minuty a půl. Z tempa slevil až na poslední sekci, kde přenechal jedno vítězství právě Bisahovi a na poslední vložce měli shodný čas. Podtrženo, sečteno Adam Kobliha deklasoval konkurenci a vyhrál s náskokem bezmála tří minut. Pro druhé místo si dojel po vyrovnaném výkonu Pavel Řihák, známý především ze silnějších vozů. A jako třetí dokončil Pavel Šebesta, který pro změnu po dvou letech oprášil závodnickou kombinézu a poprvé se svezl, na místo ve Fordu, v Hondě Civic VTI.

Závěrečné hodnocení vítězné posádky za cílovou rampou? „V dnešní etapě jsme pokračovali v podobném duchu jako včera. Jen nás potkaly menší problémy. Prvním byl neustále se otevírající kufr, díky němuž jsme i pěkně posvačili, obzvláště na šotolinových pasážích. Tím druhým pak přehřívající se motor. Abychom ho uchladili, bylo potřeba neustále naplno topit. Jsem rád, že i v tak těžkých podmínkách se nám soutěž nadmíru vydařila. Velký dík patří celému Sparrow racing teamu za přípravu vozu a za skvělé zázemí, našim partnerům za podporu a Karlovi za bezchybnou spolupráci. Nesmím také opomenout náš pomalu se rozrůstající FANclub, který nebylo možné přehlédnout. Taková podpora vždy potěší i motivuje. Všem moc děkujeme,“ zhodnotil závěr rally Adam Kobliha.

Karel Žáček, jehož sužovalo po čas rally nepříjemné zranění: „V první řadě bych chtěl Adama moc pochválit. Je vidět, že závod od závodu jezdecky roste a o jízdě přemýšlí. Prostě jede, jak se říká, „hlavou“. Obrovský posun vidím zejména v rozpise, který neustále ladíme k našemu obrazu. Ke skvělým časům možná přispělo i nové křídlo na naší Hondě, které pomohlo k lepší aerodynamice:-). Ve velké míře byl opět vidět náš FANclub, který se také podílel na skvělé atmosféře. Ze sedadla spolujezdce jsem si Hustopeče opravdu užil a i přes naštípnutý kotník to byla v autě opravdu paráda.“

Další v pořadí je již za tři týdny Rally Bohemia, která prozatím ze strany posádky není potvrzená. Zdalipak uvidíme aktuální lídry i na této soutěži nelze zatím s jistotou říci.

Foto: František Dušek

text: Ondřej Bija

zdroj: www.ewrc.cz

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín