czech english deutch poland

Radost i smutek pro Sparrow racing team

Částečně spokojen i nespokojen odjížděl šéf Sparrow racing teamu Oldřich Hrabec z dějiště letošního XXV. ročníku rally Agropa Pačejov. Na startu se objevili opět čtyři Hondy ze zlínské stáje a největší pozornost byla upřena na současného vedoucího jezdce skupiny N2 v rallysprintech Dana Běhálka. Ten si totiž mohl již s předstihem zajistit po dojetí do cíle na předních místech mistrovský titul této třídy. Ostatní tři tradiční posádky Sparrow racing teamu mu chtěli v tomto snažení zabránit.
Hned na úvodní RZ se do čela třídy podle předpokladů dostal právě Dan Běhálek, který startoval již mezi sprintovou elitou se startovním číslem 28. Ostatní posádky třídy N2 dostali kvůli havárii startovního čísla 34 přidělen čas, díky kterému zaostávali za vedoucím jezdcem o pouhých 9 desetin. Závodit se naplno začalo teprve až od druhé zkoušky. Zde se o půl vteřiny před Dana dokázal probojovat Jiří Zbořil, který se dokázal zázračně rychle uzdravit po zranění ruky, kvůli které nebyl schopen startovat na rally Bohemia. Marek Morávek a Jaroslav Pospíšil byli v těsném závěsu na čtvrtém a pátém místě. Po třetí RZ byla na výsledky třídy N2 pro členy týmu radost pohledět. První čtyři místa okupovali posádky Sparrow racing teamu v pořadí Běhálek, Zbořil, Morávek a Pospíšil. Podobné pořadí následovalo i po čtvrté zkoušce, kde pouze Jaroslav Pospíšil klesl o jedno místo, na místo páté o necelé tři vteřiny za Ladislava Henzla. Smolná se pro tým ukázala zkouška číslo pět. Zde nejprve musel odstoupit doposud druhý Jiří Zbořil pro podivnou závodu převodovky, podivnou protože závada není zcela běžná a zřejmě totožná jako na rally Český Krumlov. Horší chvilky si na trati páté RZ prožil Jaroslav Pospíšil se spolujezdcem Petrem Kozlem, který ve vysoké rychlosti okolo 140 km/h na jednom ze zrádných horizontů před zatáčkou nedokázal udržet Hondu na vozovce a doslova vyletěl mezi stromy. Ty ho ještě dokázali katapultovat na druhou stranu do hlubokého příkopu. Pohled na poškozený vůz nebyl pěkný, když za všechno hovořila vytrhlá zadní náprava. Na druhé místo se po odstoupení Zbořila posunul Marek Morávek, když ztrácel na vedoucího Běhálka přes dvacet vteřin. V průběhu zbývajících sedmi rychlostních zkoušek se pořadí na čele neměnilo. Všechny tyto RZ vyhrál klidnou jízdou Dan Běhálek a na všech zkouškách byl v závěsu za ním Marek Morávek.
Dan Běhálek tak po projetí cíle mohl již s předstihem oslavit svůj premiérový sprintový titul, a to když z letošních pěti závodů malého mistrovství dokázal všechny vyhrát a získat tak plný počet 100 bodů. Suverenitu bude chtít samozřejmě i na sprintech ve Vyškově a Sosnové, kde si bude chtít ještě vylepšit své dosavadní místo v F2.
Na druhém místě třídy N2 dojel Marek Morávek, což pro něj znamená v průběžném pořadí druhé místo za již jistou vítěznou posádkou Dan Běhálek – Olda Kořístka.