www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Úspěšný víkend

První červnový víkend, se SPARROW racing team po náročném Krumlově opět představil na soutěžní scéně, tentokrát pouze se dvěma vozy. Celý tým se však rozdělil na dvě části, protože s jedním vozem startovali Václav Dunovský s Janem Škaloudem na třetím podniku ČMPR v Prachaticích, a s druhým vozem se představila bratrská posádka Tomáš Hrabec – Zbyněk Hrabec, ovšem na opačném konci naší republiky, na volném podniku Würth sprintrally ve Vsetíně. Start v Prachaticích Václav Dunovský dlouho plánoval, naopak Tomáš a Zbyněk Hrabcovi se pro start ve Vsetíně rozhodli na poslední chvíli.

Na Jihu Čech se startovalo již v pátek v podvečer a v pozdních hodinách se ukončovala první etapa, takže se první den jelo ve tmě, ale to vůbec posádce Dunovský – Škaloud nedělalo problémy a první den se jí pěkně vydařil. V sobotu brzy ráno se odstartovalo do druhé etapy, jenže počasí celou soutěž znepříjemnilo deštěm, a na trati bylo dost vody. Ovšem tak jak si posádka poradila na poprvé se tmou, stejně se vypořádala i s nepříjemným počasím, a po dvanácti rychlostních zkouškách v cíli z toho bylo pěkné 17. místo absolutně, a hlavně vítězství ve třídě SA2. Určitě na jejich umístění má velkou zásluhu Václavův otec Josef Dunovský, který se dlouhou dobu pravidelně objevoval na tratích MMČR. Teď už to však asi vypadá, že soutěžní volant v jejich rodině převezme Václav.

Na Valašsku se soutěž rozjela v sobotu ráno, a stejně jako v Prachaticích, i tady za nepříjemného deštivého počasí. Na programu bylo celkem sedm rychlostních zkoušek. Ze začátku bratři jeli opatrněji a v průběhu soutěže stále víc zrychlovali. Posádce se na poprvé dařilo a celá soutěž se ji povedla a taky líbila a vůbec ji nevadila mokrá trať. V cíli z toho bylo 11. místo absolutně a druhé ve třídě N2. Tomáš se Zbyňkem v cíli neskrývali spokojenost, i když prohlásili že to mohlo být o něco lepší. Třeba to bude právě při jejich dalším startu, tentokrát na domácím Rallysprintu Kopná v okolí Slušovic.

Pro celý tým to zase byl jednou vydařený víkend a doufáme, že stejně dopadne i ten v okolí Slušovic při Rallysprintu Kopná, kdy celý tým nastoupí do soutěže celkem s pěti vozy.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín