czech english deutch poland

Mimořádná Kopná

Poprvé na domácí Impromat sprintrally Kopná představil Sparrow racing team svých pět vozů Honda Civic 1,6 Vti. Tradiční čtyři posádky, kde za volanty usedli Dan Běhálek, Marek Morávek, Josef Bartončík, Robert Man doplnila posádka Tomáš Hrabec-Zbyněk Hrabec, která startovala s úplně nově postaveným vozem. Již při pohledu na seznam přihlášených posádek slibovala třída N2 pěknou podívanou. Přihlášeno zde bylo 14 posádek, z nichž více než třetinu tvořili posádky Sparrow racing teamu.
Samotná soutěž se začala odvíjet podle předpokladů. Na úvodní RZ Podhoran se do čela propracoval Dan Běhálek. S přehledem svůj náskok udržoval, i když ve výsledcích po čtvrtém rychlostním testu se objevila jeho penalizace za pozdní příjezd po ČK, která byla později anulována. Na úvodní RZ měl problém Josef Bartončík, který zde nechal ochranou „lyžinu“ a musel výrazně zpomalit. Rovněž problém měl Tomáš Hrabec, když si skoro na minutu ustlat v jednom z blízkých příkopů. Marek Morávek startoval do druhé RZ jako průběžně šestý, Robert Man osmý. Druhá RZ mnoho změn v pořadí N2 nepřinesla. Dan Běhálek zde přidal ke svému náskoku dalších šest vteřin, výrazně zde ztratil Josef Bartončík, který projel volněji šotolinový úsek. Na nejdelším testu letošní Kopné (RZ Hvozdná) se radoval z prvního místa opět Dan Běhálek, Morávek byl šestý, Hrabec osmý, Bartončík devátý a Man desátý. Po servisu vyrazili posádky na čtvrtý test, kterým byl Imecon, kde zejména závěrečný dvoukilometrový šotolinový úsek dělat všem posádkám pěkné starosti. Vyhrál Běhálek, zrychlil zde Bartončík. Druhý Podhoran se odvíjel podle stejných not a výrazná změna zde v pořadí nebyla. V druhém průjezdu Kopné, který vyhrál Běhálek, zrychlil Marek Morávek (zajel zde čtvrtý čas) a posunul se celkově na místo páté. Předposlední rychlostní zkouška Imecon II znamenal posun na desátou příčku pro posádku Hrabec – Hrabec. Závěrečná Hvozdná již pořadím nějak výrazně nezamíchala.
Celkově tak třídu vyhrál Dan Běhálek s náskokem jedné minuty a čtyřiceti dvou vteřin. Marek Morávek skončil pátý, Josef Bartončík sedmý, Robert Man devátý a Tomáš Hrabec desátý. V hodnocení skupiny N byl Běhálek druhý, ve skupině Junior 2000 Robert Man čtvrtý, Tomáš Hrabec pátý. Kopná se tak pro Sparrow racing mimořádně vyvedla. Na soutěži, kde skoro polovina startovního pole nedorazila do cíle, zlínský tým měl v cíli hned vozů pět.
Nyní jsou již čtyři vozy nachystány na letošní 31. ročník rally Bohemia, kde o vítězství budou usilovat Jaromír Tarabus, Dan Běhálek, Miroslav Zapletal a Marek Morávek.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000