www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Hokejoví mistři světa jeli rallye: Kuba byl rychlejší než Špaňhel

 Kdo si vedl lépe?

Srovnání trošku vázne, protože se představili v různých seriálech. Zatímco Špaňhel absolvoval dvoudenní porci mezinárodního mistrovství republiky, Kuba jel pouze druhou etapu v rámci Poháru České republiky.

Srovnávat proto můžeme jen sobotní výsledky. V nich byl Kuba o necelou minutu rychlejší než Špaňhel. Medaili ale paradoxně získal zlínský jezdec, který skončil ve své kategorii druhý, zatímco Kuba dojel v té své čtvrtý.

"Jsem rád, že jsem dorazil až do cíle, a medailová pozice je taky pěkná," usmíval se Špaňhel, kterého navigovala Pavla Fričová.

"Snažil jsem se aspoň o třetí místo ve třídě, přesto zklamaný nejsem. Užil jsem si to," liboval si také Kuba, kterého v autě doplňoval Jan Jurčík. Na bronz ve své kategorii ztratili 13 vteřin.

I když se to zdá nezvyklé, před závodem ani během něj se nehecovali. Servisní zóny obou seriálů se totiž nacházely několik kilometrů od sebe, takže neměli šanci se potkat.
 

"Škodaže Filip startoval v poháru. Kdyby jel to co my, bylo by to zábavnější," podotkl Špaňhel, který si nic nedělal z toho, že jeho hokejový rival byl rychlejší. "Filip jezdí dobře a my jsme měli technické problémy," dodal.

"Mně jednodenní závod stačil," odpověděl Kuba. "Ujeli jsme 110 km, což je na jeden den dost."

Větší zkušenosti s automobilovými soutěžemi má Špaňhel, který už hokej nehraje. Světový šampion z roku 2000, jenž žije v americkém Columbusu a přiletěl domů nadovolenous kompletnírodinou, si připsal sedmý start vkariéře. A zároveň nejlepší výsledek. Celkově byl na 24. místě. "Pavla mě v závěru vyhecovala, abych ještě zabral. Musím ji pochválit."

Pilot totiž v závěru trošku ztratil motivaci, protože nemohl zařadil dvojku. To pochopitelně negativně ovlivnilo jízdu.

"Pomohlo mi, že předposlední zkouška vedla z kopce, takže to bylo jednodušší," popsal.

Kuba, který stále působí v zámořské NHL, startoval teprve podruhé. Mistr světa z roku 2001, jenž letos nastupoval za Floridu Panthers, si také vylepšil své maximum. V absolutním hodnocení poháru byl devátý. "Nejel jsem na hraně," přiznal. "V hlavě mám nějakou rezervu. Myslím na to, že dělám něco jiného, a kdyby se něco stalo, byl by to průšvih."

Náročnější než samotná trať pro něj byla spolupráce s navigátorem. Přece jen s rallye má minimální zkušenosti.

"Nejtěžší bylo poslouchat spolujezdce a věřit rozpisu," přiznal Kuba. "Hlavně, když jsme jeli v lesích, kde nebylo vidět za zatáčku."

Oba hokejisté věří, že rallye v Hustopečích nebyla jejich poslední. Smělejší plány má přece jen Špaňhel. Uvažuje ovšem jen o Česku, protože v zámoří jsou pronájmy soutěžních vozů velmi drahé.

"V Hustopečích se mi líbí, alechtělbych něco změnit. Láká mě to na březen duben, kdy mám víc času," připomněl, že se v Columbusu stará o několik zimních stadionů a v létě chystá programy pro nadcházející sezonu. "Láká mě soutěž v Českém Krumlově, ale nevím, jestli na ni jezdecky mám. Je to těžší než tady," uvědomuje si.

Kuba si žádné konkrétní cíle nedává. Jeho jedinou možností zůstávají prázdniny, které tráví doma s rodinou.

"Zatím nemůžu říct co dál, protože času moc není," upozornil. "Ale jsem rád i za tuto možnost, protože motorsport mě hodně baví."
 

Zdroj:http://sport.idnes.cz/hokejiste-kuba-a-spanhel-zavodili-v-rallye-fj0-/motorsport.aspx?c=A130624_1943869_motorsport_vl

      honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Příbram
5.10. - 7.10. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín