www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Václav Dunovský: Stříbro s hodnotou zlata


Ačkoli na první RZ ztratila posádka se startovním číslem 9 několik drahocenných vteřin, když se ujišťovala, zda je posádka Rujbr – Řiháková, jejichž vůz vylétl mimo trať, v pořádku, na výsledcích se ztráta nijak zásadně neprojevila. Ve stejném duchu pokračovala dál celá první etapa. „Kromě drobné chyby v odbočení na RZ 3 jsme jeli v dobrém tempu, ale řekli jsme si, že do rizika nikde nepůjdeme. Poslední noční RZ 4 ovšem zcela bez problémů nebyla, protože její poslední třetinu jsme jeli v nejhorší průtrži mračen, kterou jsem kdy zažil. Voda se odrážela od asfaltu tak, že nebylo vidět víc než na pár metrů a vůz jel v permanentním aquaplaningu. Přesto jsme etapu zakončili slušně a byli jsme ve hře. Noční bouřka a přívaly vody udělaly z prvních průjezdů sobotních RZ trochu loterii,“ vzpomíná na páteční etapu Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2013 pilot Václav Dunovský. Po páteční etapě se Dunovský – Eliáš s 12 vteřinovým přehledem udrželi na 1. místě ve třídě 5 před Petákem s Benešovou a průběžném 2. místě v Evropském poháru za Černým s Kohoutem. Sobotní etapa závodu už nebyla jednoznačně předvídatelná, hlavně kvůli nočnímu dešti, to se projevilo na výkonech mnoha posádek. Po RZ 5 odstoupil například jeden z konkurentů – Egon Smékal. Adam Eliáš přibližuje situaci, která ovlivnila jejich posádku a ze které následně vzešla 30 vteřinová penalizace: „Vzhledem k tomu, že nesmíme mít špiony, nevěděli jsme o stavu trati dříve, než jsme přijeli na místo. Z toho také pramenila jedna velká krize a neprojetí retardéru, odtud penalizace. Druhým hodně silným momentem byl pak výlet po zadku do lesa. Klobouk dolů před Václavem, který to dokázal pochytat. Vzhledem k tomu, že tam byla před zatáčkou zařazená pětka, ani jeden z nás neví, jak se nám to podařilo ustát. Asi andělé.“


Kvůli neprojetému retardéru se v průběžném pořadí dostal na první místo ve třídě 5 Josef Peták s Renaultem Clio R3, zároveň ale Dunovskému zůstávala druhá příčka v Evropském poháru, neboť Černý se po problémech na trati odporoučel na 5. pozici. „Před posledními čtyřmi zkouškami bylo jasné, že Pepa Peták by musel udělat nějakou chybu, abychom se dostali zpět do hry. Proto jsme jeli svižně, ale bez nějakého bláznění. Přesto, jak už řekl Adam, dopustili jsme se chyby, nebo spíš já. Opět jsem si v ten moment uvědomil, jak důležité je správný rozpis a nepřeslechnout ani ň,“ přiznává krizi Dunovský.


Poslední sadu rychlostních zkoušek pak už Dunovský s Eliášem projeli s přehledem a hlídali si pouze sami sebe. Z vlastních zkušeností ale vědí, že není radno se radovat předtím, než se dostanou na rampu, a tak s výkřiky radosti počkali skutečně až po přejetí cílové rampy, kde je čekaly poháry za 2. místo ve třídě 5, 2. místo v Evropském poháru a 10. místo v absolutním pořadí MMČR.

„Velký dík pořadatelům za skvěle připravené šotolinové úseky – klobouk dolů, že ani noční bouřky je nerozebraly a soutěžní vozy na nich nedostávaly až tolik zabrat. Pořadatelé byli ochotní a řešili naše požadavky a připomínky, navíc uspořádali tradičně příjemné čtvrteční setkání – takže palec nahoru. Největší díky ale posíláme našim mechanikům a Sparrow racing teamu za bezvadně fungující techniku a našim partnerům za realizaci tohoto startu. Stejně tak našim fanouškům, kteří nás hnali dopředu a dávali o sobě podél trati vědět – díky Vám. Adam nakonec dostal k narozeninám stříbrný dárek, který je pro nás ale takovým interním vítězstvím. V autě byla opět obrovská pohoda a vše fungovalo, jak mělo, včetně mnoha inteligentních poznámek,“ usmívá se spokojený Dunovský.


To, že byl hustopečský víkend pro Dunovského s Eliášem i přes trochu deště hlavně prosluněný a rozesmátý, dokládá i závěrečný komentář spolujezdce Adama Eliáše, který zároveň prozrazuje i následující plány: „Na závěr také díky za příjemný víkend a závodění posádkám, proti kterým jsme bojovali a užili si spoustu srandy. Domácí Bohemii plánovaně vynechávám, ale Václav bude v těch správných rukou, v rukou Jirky Strosse, kterému touto cestou velmi děkujeme za cenné rady, má na našem výkonu v Hustopečích velký podíl.“     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín