www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Bohemia rally pohledem Sparrow racing teamu

Jako náročná a tradičně nevyzpytatelná soutěž se v letošním roce představila Rally Bohemia. Její již 31. ročník, který se tradičně konal v okolí Mladé Boleslavi přinesl hned několik zajímavých, či překvapujících výsledků. Na straně jedné nečekané vítězství na straně druhé nečekané prohry. Nečekaně „málo“ v porovnání se sprintem v Podkopné Lhotě bylo přihlášeno posádek ve třídě N2, kde tentokrát startovalo osm posádek. Plnou jednu polovinu tohoto pole tvořili soutěžní Hondy ze Sparrow racing teamu. Představili se zde i tradiční posádky, které chtěli bojovat o vítězství. Zejména Tarabus s Běhálkem chtěli ukončit vítěznou sérii Josefa Sedláčka.
Hned páteční prolog na okruhu v Sosnové připomněl, že výsledkový vývoj v N2 bude opět velmi vyrovnaný. S minimálními odstupy absolvovali všechny posádky prolog bez problémů. Běhálek byl druhý, Tarabus pátý, sedmý Morávek a osmý Miroslav Zapletal. V sobotu ráno již na tradičních rychlostních zkouškách se jako nerozlučná dvojice soupeřů ukázali Tarabus se Sedláčkem. Jejich vyrovnané časy předurčovali v závěru velkou bitvu. Na čtvrté RZ zajeli dokonce na desetinu stejný čas. Na třetím místě číhal na svou šanci Dan Běhálek, Marek Morávek byl pátý, sedmý byl Miroslav Zapletal. Rozhodující moment v boji o první místo ve třídě N2 a zároveň ve třídě N přišel tentokrát již na páté RZ. Zde po průjezdu jedné ze „škarp“ poškodil svůj vůz Jaromír Tarabus a následující technické problémy mu přinesly ztrátu více než dvacet devět minut. Nakonec dokázal dojet do cíle RZ a do servisu, kde měli mechanici plné ruce práce s jeho Hondou. Tarabusovi smůly využili všichni soupeři za ním. Dan Běhálek se posunul na druhé místo, Morávek byl již čtvrtý a Miroslav Zapletal jistil místo šesté. V šesté rychlostní zkoušce odstoupil Grafek, což mělo za následek zúžení startovního pole třídy N2 pouze na šest posádek. Vítězstvím na této RZ se blýskl Dan Běhálek. Marek Morávek byl již čtvrtý, Miroslav Zapletal pátý. Další smůla pro Sparrow racing team přišla po deváté RZ. Na této rychlostí zkoušce zpomalila Běhálka technická závada a za následek měla i vyloučení Dana po dojezdu do servisu, a to za překročení časového limitu při dojezdu do ČK. V neděli ráno se tak na startu objevilo již pouze pět posádek třídy N2. První tři nedělní zkoušky vyhrál Jaromír Tarabus. Bohužel tyto výborné časy stále výrazně nezmírňovali jeho obrovskou celkovou ztrátu. Marek Morávek s přehledem kontroloval svou bronzovou příčku, o příčku za ním na čtvrté pozici byl Miroslav Zapletal. Poslední dvě RZ změny v pořadí již nepřinesli, i když zde vyhrál opět Tarabus.
Celkově tak ve třídě N2 obsadili posádky ze Sparrow racing teamu třetí (Marek Morávek), čtvrtou (Miroslav Zapletal) a pátou (Jaromír Tarabus) příčku. V celkovém pořadí skupiny N byl Marek Morávek devátý, Miroslav Zapletal třináctý a Jaromír Tarabus šestnáctý. Celý tým nyní čeká ve velkém mistráku Barum rally, kde doufá v prolomení vítězství.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín