czech english deutch poland

Neúspěšný útok na titul

Těmito slovy by se dalo vyjádřit působení Dana Běhálka na letošním ročníku Böttcher rally Vyškov. Před startem této soutěže ztrácel na průběžné první místo ve skupině N osmnáct bodů, ale jeho ambice na titul se rozplynuly hned na druhé rychlostní zkoušce. Dan Běhálek jehož tradičně navigoval Jarda Vosádka začal soutěž velmi dobře. Po úvodní zkoušce s přehledem vévodil třídě N2 a ve skupině N byl čtvrtý. Zatáhnout na první místo plánoval na následující testech. Stop však pro posádku Běhálek – Vosádka znamenal známý skok přes hlavní cestu na RZ 2 (Hlubočanská), kde při doskoku mimo úzkou cestu trefil betonovou skruž o kterou vytrhl levé zadní kolo.
Roli týmové jedničky Sparrow racing teamu tak přebral Marek Morávek. Ten se ve třídě N2 usadil od začátku soutěže na bronzové pozici s minimální ztrátou na druhého Koukolu. Na čtvrté RZ mu posun na druhou příčku usnadnila technická závada Koukoly. Výrazně posádka Morávek – Hédl zrychlila po zastávce v servisu. Vyhrála všechny zbývající čtyři rychlostní zkoušky. V cíli poslední zkoušky už posádka dokonce začala slavit své vítězství ve třídě N2, ale to pouze do té chvíle než ředitelství soutěže opravilo časy některých posádek na RZ 7 údajně kvůli chybujícímu časoměřiči. Po vydání opravených výsledků figuroval Marek Morávek na druhém místě 3,3 vteřiny za vítězným Novotným.
O bronzovou příčku třídy N2 na poslední rychlostní zkoušce přišel Josef Bartončík. Ten po několika odstoupení jeho největších soupeřů ještě po sedmém testu měl náskok šest vteřin na čtvrtou posádku. Bohužel pro Josefa špatně takticky zvládnutý závěr znamenal místo čtvrté.
Šesté místo ve třídě obsadila bratrská posádka Tomáš a Zbyněk Hrabcovi. Šesté místo posádka obsadila i v hodnocení Junior 2000.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000