czech english deutch poland

Sprintová sezóna 2004 je za námi

O uplynulém víkendu se v okolí České Lípy odehrál poslední díl letošního sprintového mistrovství České republiky. Jak už se stává v závěru motoristické sezóny zvykem, startovní listina byla ochuzena o několik zvučných jmen. Jedna z mála tříd, kde startovalo skoro tradiční obsazení byla třída N2. Na startu se objevilo 14 soutěžních vozů, z toho čtyři vozy tradičně do soutěže připravil Sparrow racing team.
Celý závod se odehrával podle tradičního scénáře letošního ročníku sprintů. Hned od úvodní rychlostní zkoušky se na první místo třídy propracoval suverén Dan Běhálek s tradičním navigátorem Jardou Vosádkou. Ten vyhrál všech osm připravených rychlostních zkoušek a s luxusním náskokem třicetisedmi vteřin zvítězil před druhým Zbyňkem Novotným. Pohár si také ze Sosnové posádka odvezla za celkové třetí místo ve skupině N, když nestačila pouze na dvě Hondy Type R ze silnější třídy N3.
V závěru první desítky třídy N2 mezi sebou sváděli boj zbývající tři posádky Sparrow racing teamu. S drobnými zdravotními problémy odstartoval do soutěže Josef Bartončík, za volant po pauze usedl i Robert Man a premiéru za soutěžním volantem si v Sosnové odbyl Prokop Ženíšek. Výsledkově velmi vyrovnaná trojice se pravidelně předháněla v průběžném pořadí. Nejvíce starostí měl s dostižením svých týmových soupeřů Bartončík, když výrazně ztratil na první RZ, kde udělal hodiny. Josefovi se z jeho pohledu nepovedla ani poslední RZ. V souboji o konečné osmé místo ho zde porazil právě Robert Man o šest vteřin, což v konečném pořadí znamenalo deváté místo s minimální ztrátou sedmi desetin na osmou příčku Roberta Mana. Prokop Ženíšek při své premiéře obsadil místo desáté.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000