www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Na závěr sezóny Běhálkovo vítězství

Stalo se již tradicí, že posledním podnikem „velkého mistráku“ je Horácká rally. Ve většině tříd bývá již před touto soutěží rozhodnuto o celkovém pořadí, což má za následek ochuzené startovní pole. Jedním z mála týmů, který se představil v plném složení byl Sparrow racing team. Na startu se objevili opět čtyři posádky startující s Hondami Civic. Pořadatelé ani v letošní roce nezaháleli a nachystali pro posádky osm náročných rychlostních zkoušek.
Hned od úvodní rychlostní zkoušky se na špici třídy N2 vytvořila tradiční trojice nejrychlejších. Jaromír Tarabus vyhrál úvodní RZ a Dan Běhálek mu byl těsně v patách. Josef Sedláček všechno sledoval z místa třetího. Smůlu na úvodní rychlostní zkoušce měl Igor Drábek, který po dojetí do cíle musel nedobrovolně odstoupit pro poruchu převodovky. Tarabus a Běhálek získali na svého největšího konkurenta dvě minuty před třetí zkouškou po předčasném příjezdu Sedláčka do ČK. Jaromír Tarabus pokračoval ve velmi dobrém výkonu i na následujících testech. Ze sobotních šesti připravených zkoušek pět vyhrál a přenocoval na prvním místě třídy N2 s náskokem skoro padesáti vteřin před druhým Danem Běhálkem. Marek Morávek se čtvrtou Hondou Sparrow racing teamu zajel pětkrát pátý nejrychlejší čas, což znamenalo i pátý čas celkově.
V sobotním brzké ranní mlze pokračovala Horácká rally ve třídě N2 úplně ve stejném scénáři, jak v pátek večer skončila. Tarabus vyhrál několik dalších RZ, Běhálek se držel na místě druhém a Marek Morávek si hlídal své páté místo. Zlom ve výsledcích nastal po desáté rychlostní zkoušce. Na trati dvanácti kilometrové RZ musel, podobně jako v Příbrami, odstavit svou Hondu Tarabus pro technickou závadu, což znamenalo, že na prvním místě ho v průběžném pořadí vystřídal Dan Běhálek. Marek Morávek byl v tu chvíli čtvrtý. Oběma posádkám nahrála do karet i havárie Jiřího Trojana na třinácté RZ. V pořadí se směrem výše posunul Morávek, který byl již na místě třetím. V posledních osmi měřených zkouškách se pořadí v N2 již neměnilo, i když Sedláček stahoval Běhálka mohutnými kroky. Běhálek po drobných incidentech se svodidly a sloupkem nakonec uhájil první místo s náskokem devíti vteřin a připsal si tak první a zároveň poslední letošní vítězství ve třídě N2 v MMČR. Na skvělém třetím místě na cílovou rampu dorazil Marek Morávek s Karlem Hédlem a zopakovali tak výborný loňský výsledek.
Zastoupení měl Sparrow racing team i v sobotní soutěži ČMPR, kde s Hondou Civic startovala posádka Václav Dunovský – Jan Škaloud. Ta pokračovala v letošních vyrovnaných výsledcích, když do cíle dorazila na výborném celkovém osmém místě.
Posledním letošním podnikem, na kterém se představí zlínský Sparrow racing team bude Rallyshow Modřice, kde bude tým startovat opět se čtyřmi vozy.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Příbram
5.10. - 7.10. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín