www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Premiéra na jedničku

I když zlínský Sparrow racing team startuje již do svého čtvrtého soutěžního ročníku, zažil na úvod letošní sezóny hned jednu premiéru a to start na 23. IQ - Jänner Rallye 2005 v okolí Freistadtu,. Po loňském taktickém vynechání úvodního dílu MMČR v rally, který se i v letošním roce jel na stejných tratích, se rozhodlo duo soutěžních posádek s tradičními vozy Sparrow RT podstoupit tuto náročnou soutěž. Letošní ročník byl sužován poněkud atypickým počasím. Jindy několikacentimetrovou vrstvou sněhu pokryté silnice a okolo sněhové bariéry, vystřídal mokrý (místy namrzlý) asfalt a téměř zelenající se louky.
Za volant Hondy usedli v Rakousku Daniel Běhálek, který má v letošním ročníku „velkých“ závodů ještě vyšší cíle než loni a Igor Drábek, který chtěl v okolí Freistadtu ukořistit co nejvíce bodů do Winter cupu. Hned od úvodních rychlostních zkoušek se do popředí skupiny N probojoval právě Dan Běhálek startující tradičně s Jardou Vosádkou a zároveň nesmyslně přiděleným startovním číslem 132. Igor Drábek s Václavem Vorlem začínali soutěž výsledkově okolo desátého místa ve skupině N. Na první místo se posádka Běhálek – Vosádka propracovala již po šesté RZ a s náskokem půl minuty za sebou nechala všechny své soupeře. Igor Drábek se po několika menších výletech mimo trať propadl na místo šestnácté. Po pátečních dvanácti rychlostních testech přenocoval Dan Běhálek se skoro minutovým náskokem na prvním místě Drábek byl šestnáctý (ve třídě N2 devátý). Dana Běhálka na cestě za vítězstvím ve třídě N2, ale i celkově ve skupině nezastavila ani desetivteřinová penalizace a ani dvouminutový výlet mimo trať na 16. RZ. Igor Drábek byl po náročných dvaceti rychlostních zkouškách klasifikován ve třídě N2 na sedmém místě v „enkách“ byl čtrnáctý.
Na následujícím druhém letošním závodě Mogul Šumava rally Klatovy, se Sparrow racing team představí již tradičně se čtyřmi soutěžními vozy a posádky budou opět bojovat o nejvyšší umístění.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín