www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Suverénní vítězství Tarabuse

Do premiérového podniku MMČR v rally na českém území, na Rally Šumava Mogul, odstartovaly za Sparrow racing team netradičně jen tři posádky. Do Winter cupu přijeli bodovat Dan Běhálek a Igor Drábek. Premiéru nevynechal ani největší favorit na letošní titul skupiny N Jaromír Tarabus.
Hned od úvodních kilometrů rychlostních zkoušek bylo zřejmé, kdo bude usilovat o první místo ve skupině N. Od třetí rychlostní zkoušky se do čela probojoval Jaromír Tarabus se spolujezdcem Vaškem Vorlem a až do konce soutěže před sebe nikoho nepustil. Na RZ pravidelně zajížděl časy srovnatelné s vozy kategorie Super 1600. V cíli mu patřilo celkové 21. místo, 1. místo ve skupině N s náskokem devět a půl minuty na druhého v pořadí Trojana.
Cíl v Klatovech nakonec nespatřil Dan Běhálek a ani Igor Drábek. Igora Drábek zastavila po 4. RZ dopravní nehoda na přejezdu do servisu. Dan Běhálek musel na předposlední zkoušce odstoupit z druhého místo ve skupině N pro poruchu motoru. Takto soutěž po prvním dnu hodnotil pilot Jaromír Tarabus: "Jede se dobře, ale zdá se mi, že trať hodně klouže. Nevím co bych obul, ale takové problémy mají asi všichni." Navigátor Vašek Vorel viděl situaci po pátku takto: "Jako vždy, když jedu s Mirou, je to nádherné svezení, řekl bych dokonce naše nejlepší. Líbí se mi a musím ocenit, že je Mira takový pohodář a v autě je skvělá atmosféra. Občas na trati přišla nějaká krizovka, ale Mira ji vždy bravurně zvládl, jako třeba hned na 1. RZ na skákacích horizontech. Je problém, že auto dobře nedrží na cestě a vylétávají nám hřebíky. Prostě se jede, jak u nás říkáme v kulích, ale už bych se chtěl s Mirou konečně úspěšně dostat do cíle." Přes drobné problémy s pneumatikami, pokračovala dvojice i v sobotu ve výborných výkonech a vedení udržela až do cíle náročné zimní soutěže.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Příbram
5.10. - 7.10. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín