czech english deutch poland

Rekapitulace letošní rozběhnuté sezóny

2/3 soutěžní sezóny 2003 v rally již máme úspěšně za sebou. Sparrow racing team chce tímto kratičkým shrnutím osvěžit paměť fandům české rally jak současná rozjetá sezóna doposud z pohledu jejich týmu probíhala.

MMČR v rally
Ve „velkém mistrovství“ startují s Hondami Civic 1,6 Vti tři tradiční posádky. Jaromír Tarabus – Igor Norek, Dan Běhálek – Olda Kořístka, Jiří Zbořil – Jiří Svoboda(od Barum rally již jako spolujezdec pojede Dana Pospíšilová) a na čtvrtém voze se střídá Dan Zpěvák, Pepík Dunovský, Pavel Dohnal a Marek Morávek.
Již na začátku letošní sezóny byl do role favorita třídy N2 pasován Jaromír Tarabus. Své kvality potvrdil hned na úvodní Rally Šumava. Zde po fantastické jízdě nadělil po 15 RZ druhému v pořadí Trojanovi na Pólu téměř dvě a půl minuty. To znamenalo i skvělé 5. místo v F2. Od čtvrtého do šestého místa se ve třídě seřadili jezdci Sparrow RT v pořadí Běhálek, Zpěvák, Zbořil.
Druhý letošní závod, kterým byla pozměněná Valašská rally se odehrával opět ve třídě N2 pod taktovkou Jaromíra Tarabuse. Zde nedal nikomu vůbec žádnou šanci a náskok v v cíli na druhou posádku činil 3 minuty a 42 vteřin. To opět znamenalo 5. místo v F2, kde se již pohyboval na průběžném třetím místě. Druhým místem se ve Vsetíně blýskl stále se lepšící Daniel Běhálek. Ten se na druhé místo dokázal probojovat až na poslední RZ, kterou vyhrál a jeho konkurent Fassmann zde chyboval. Jiří Zbořil zde dojel na pátém místě, bohužel domácí Pavel Dohnal musel v sedmé zkoušce odstoupit pro technickou závadu.
V pořadí již třetí závod v Českém Krumlově nebyl z pohledu týmu tak úspěšný. Jaromíru Tarabusovi se zde v sobotním ránu přilepila smůla na paty. První den bojoval se Sedláčkem a Trojanem o vedoucí místo, ale na prvním sobotním průjezdu RZ Malonty mu zde vypadla poloosa. Díky jeho rychlému servisnímu zákroku, který mají již s Igorem Norkem natrénovaný, dokázali soutěž dokončil, ale po jejich velké stíhací jízdě to nestačilo na lepší než páté místo. Smůlu měli i Dan Zpěvák a Jiří Zbořil. Oba vypadli na technické závady již v pátek odpoledne. Čtvrtý jezdec Dan Běhálek vylepšil náladu v týmu, a to když obsadil ve třídě N2 třetí místo.
Doposud posledním odjetým závodem je rally Bohemia. Medailovou třetí pozici zde vybojoval Jaromír Tarabus. Pátý skončil s drobnými problémy Marek Morávek, a to když vyzkoušel tvrdost jedné ze středočeských zdí. Dan Běhálek dojel na posledním osmém místě třídy, hlavní vinu na tomto výsledku nese jeho výlet mimo trať a defekt pneumatiky na jedné z dlouhých RZ. Josef Dunovský rally Bohemia nedokončil pro technickou závadu.

MČR ve sprintrally
Jenom připomínám, že ve „sprintech“ startují s Hondami Civic 1,6 Vti ze stáje Sparrow RT tyto posádky. Daniel Běhálek – Olda Kořístka, Marek Morávek – Karel Hédl, Jaroslav Pospíšil - Petr Kozel a pouze v Blovicích startoval Ladislav Henzl s Pavlem Zvonkem.
V prvním letošním sprintu v Blovicích kraloval třídě N2 Daniel Běhálek. Na místy těžko sjízdném povrchu některých zkoušek naděloval svým soupeřům jednu půlminutu za druhou. Výsledný náskok před druhým Pavlem Dohnalem po 6 odjetých zkouškách byl 4 minuty a 24 vteřin. Mnoho odborníků si myslelo, že tento výsledek je náhodný, ale v tu dobu nikdo ještě netušil, že Dan bude kralovat suverénně třídě N2 po celou sezónu sprintů. Na třetím místě skončil na jistotu jedoucí Marek Morávek, na 6. místě se po několika chybách umístil Ladislav Henzl. Hned na druhé zkoušce skončilo účinkování v RallyŠou pro Jiřího Zbořila, protože po výletu na jednu ze soukromých zahrádek nebyla Honda schopna pokračovat.
Po měsíční přestávce sprintů, která byla vyplněna velkým mistrovstvím se posádky přestavily na rally Vysočina 2003. Zde po suverénním výkonu vyhrál Dan Běhálek a potvrdil tak vítězství z Blovic. Druhý byl Marek Morávek, který se Dana snažil marně stíhat. Čtvrté místo těsně před pátým Jaroslavem Pospíšilem obsadil Jiří Zbořil.
Na domácí Autosalon rally se nejvíce těšil Marek Morávek. Jeho cílem zde bylo porazit prozatím suverénního Dana Běhálka. Po polovině soutěže ztrácel na vedoucího Dana přijatelných 9 sekund. Smůla ho potkala na následují páté vložce. Zde musel pro technickou závadu odstoupit, což znamenalo, že pro třetí vítězství v řadě si mohl poklidnou jízdou dojet opět Dan Běhálek. Druhé místo zde překvapivě obsadil Jiří Zbořil, Jaroslav Pospíšil obsadil místo páté.
Na domácím sprintu Kopná ve Slušovicích se poprvé v sezóně odehrávala třída N2 pod totální nadvládou posádek s Hondami Civic, které pochází z dílny Sparrow RT. O první místo se až do posledních metrů tahal Běhálek se Zbořilem. Běhálek nakonec první místo uhájil o šest sekund. Třetí skončil Marek Morávek a čtvrtý Jaroslav Pospíšil.
Prozatím posledním odjetým sprintem je Agropa Pačejov. Zde již po páté v řadě vyhrál neudržitelný Dan Běhálek a zaokrouhlil svůj bodový zisk na rovných sto bodů. Jako druhý dojel jeho věčný rival Marek Morávek, který na velmi rychlé trati příliš neriskoval. Jiří Zbořil zde soutěž nedokončil pro identickou závadu jako v Českém Krumlově a Jaroslav Pospíšil zde havaroval tak, že tři stromy přerazil o které doslova vytrhl zadní nápravu.

Mistrovství Slovenska
Na rally Tatry v Púchově startoval s pronajatou Hondou ze zlínského týmu Fero Pjontek. Zajížděl zde vyrovnané časy s Martonem. Jen připomínám ve třídě N2 zde startovali pouze tyto dvě posádky. Soutěž Pjontek bohužel nedokončil pro technickou závadu. Na hodně podivně uspořádané šotolinové rally Trnava startovali již tři Hondy ze Zlína. Tradičně Pjontek, nově Gavlák a výjimečně Hrabec T. Peter Gavlák si v premiéře dojel pro stříbrný věnec, Fero Pjontek mu byl v patách, ale soutěž nedokončil Hrabec Tomáš, když v polovině soutěže odstoupil. V daleké Snině již dokázal Peter Gavlák porazit i do té doby neporazitelného Martona a s přehledem třídu vyhrál. Na třetím místě dojela nově startující Zuzana Cserhalmiová. Dosavadní průběh sezóny naznačuje to, že Sparrow racing team má šanci získat tituly mistrů republiky ve třídě N2 jak v MMČR, tak i Mistrovství Slovenska. Titul ve sprintrally sezóny 2003 si již s předstihem zajistit Dan Běhálek. Ve velkém mistrovství má šanci titul získat Jaromír Tarabus, které má velmi dobře rozjeté. Na Slovensku naopak Peter Gavlák stíhá prvního Martona.
Doufejme, že se tento vytoužený cíl podaří splnit a na konci sezóny bude slavit všechny tři tituly.