www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Jančík poprvé vyhrál

Čtrnáct dní po suverénním vítězství Jaromíra Tarabuse ve třídě N2 na rally Matador Tatry se zlínský Sparrow racing team zúčastnil se čtyřmi vozy premiérové Autonova sprintrally v okolí Tišnova.
Mezi favority na vítězství se v jedné z nejpočetněji obsazených tříd řadili domácí Mirek Jančík s navigátorem Josefem Bartončíkem, do boje o nejvyšší příčky chtěl zasáhnout i Michael Bartončík navigován Danem Trunkátem. Pro Viléma Kováče a Prokopa Ženíška bylo tentokrát cílem, co nejvíce držet krok se špičkou třídy.
Na startu soutěže se ve třídě N2 objevilo jedenáct vozů. Na připravených třech rychlostních zkouškách, které jezdci absolvovali dvakrát zejména vyčnívala Tišnovská RZ měřící devatenáct kilometrů. Podle předpokladů většiny jezdců právě tato rychlostní zkouška měla nejvíce zamíchat pořadím.
Tyto předpoklady nejvíce naplnil Mirek Jančík, přestože po odjetí prvních dvou rychlostní testů figuroval „až“ na čtvrtém místě. O deset vteřin totiž vyhrál první Tišnovskou RZ a tím se dostal do čela průběžného pořadí. Když těsně vyhrál i čtvrtou rychlostní zkoušku jeho náskok na čele byl jen čtyři vteřiny. Když na předposlední zkoušce Jančíkovi Henzl čtyři vteřiny vrátil, znamenalo to, že o vítězi rozhodne druhý průjezd Tišnovské RZ. Zde opět prokázal své kvality Jančík. Dokázal udržet nervy na uzdě a bezchybnou jízdou zkoušku o šest vteřin vyhrál. Připsal si tak první letošní vítězství ve třídě N2.
Michael Bartončík nakonec dokázal dojet na skvělém čtvrtém místě. O jejich umístění také rozhodly až závěrečné kilometry na Tišnovké zkoušce. Vilém Kováč pravidelně zajížděl vyrovnané časy okolo sedmého místa a v cíli z toho bylo i osmé místo celkově. Prokop Ženíšek byl po taktickém výkonu desátý a nyní se již připravuje na premiérový start na „velkém“ závodě, kterým bude za čtrnáct dní Seat rally v Českém Krumlově.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín