www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Vražedná Raková

Poprvé v letošní sezóně vyjel Sparrow racing team na start závodu MČR ve sprintrally se svými pěti vozy. Na startu soutěže se překvapivě objevil i Jaromír Tarabus, který vedle sebe na sedadlo spolujezdce posadil svého manažera Štěpána Formana.
Kopnou zahajoval již v pátek netradiční noční prolog. Měřil necelé tři kilometry, ale o lecčem napověděl. Všech pět posádek Sparrow racing teamu absolvovalo prolog bez vážnějších problémů. Na čele třídy N2 se již od této krátké RZ započítávané do výsledků usadil Tarabus s náskokem necelých osmi vteřin. Bratři Hrabcovi byli čtvrtí, Jančík s Trunkátem o půl vteřiny zpět na pátém místě. Roman Nedbálek dojel osmí, když nejvíce ztratil při couvání v jednom z klouzavých vracáků. Třídu N2 uzavíral Prokop Ženíšek.
V sobotu ráno dlouho vypadalo, že počasí si s posádkami trochu pohraje. Těsně po startu celé soutěže však bylo jasné, že počasí bude na tento závod „tradičně“ slunečné. Na sobotní úvod čekala posádky kombinace tří rychlostních zkoušek. Sem patřil Podhoran, Kopná a částečně nová RZ Impromat. Po těchto velmi náročných zkouškách figuroval na prvním místě třídy Tarabus, i když ho na Kopné přibrzdil defekt zadní pneumatiky. Druhý byl Jančík, který první Kopnou vyhrál. Na čtvrté místo poskočil stále se zrychlující Nedbálek, který byl před soutěží pasován do role černého koně třídy N2. Tomáš Hrabec se propadl na místo šesté, Prokop Ženíšek byl jedenáctý. Po dvacetiminutovém servisu byly nachystány opět tři RZ. Na prvním průjezdu Rakové měl největší problémy Tomáš Hrabec, když po krátkém výletu mimo trať poboural kovové tyčky ohradníků a lehce poškodil svůj vůz. Naopak Roman Nedbálek se po této zkoušce dostal již na třetí místo. Druhý průjezd Podhoranu a Kopné pořadím výrazně nezamíchal, to znamenalo, že na prvních třech místech třídy byly Hondy Sparrow racing teamu. V následném servisu bylo přáním celého týmu dojet na prvních třech místech. O konečném pořadí však rozhodla poslední RZ Raková. Zde nejprve neudržel nervy na uzdě a vůz na cestě Mirek Jančík. Ve stejné zatáčce, jako v prvním průjezdu Petr Trnovec, vyjel z ideální stopy, kde na vytahaném stěrku dostal smyk a po několika piruetách přistál zpět na kolech, ale pokračoval již nemohl. V jeho skoro stejných stopách ho následoval i Roman Nedbálek. Krátce po startu podržel první levou zatáčku a za výsledek to mělo výlet mimo trať a poškození zadního kola. V cíli z těchto odstoupení vytěžili všichni soupeři, kteří v té době byli za stupni vítězů. Výsledky v celkovém součtu znamenali, že třídu N2 vyhrál Tarabus s náskokem skoro dvě minuty. Jaromír vyhrál osm z devíti zkoušek a opět potvrdil, že ve třídě nemá konkurenci. Na čtvrtém místě, půl minuty za stupni vítězů, dojel Tomáš Hrabec s bráchou Zbyňkem, kteří si tímto vyrovnali své výsledkové maximum. Prokop Ženíšek dokončil soutěž na místě šestém.
Letošní ročník náročné Kopné má Sparrow racing team vítězně za sebou. Dalším závodem v naplánovaném kalendáři bude Rally Bohemia.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín