czech english deutch poland

Sparrow racing team na Bottcher rally Vyškov

Čtrnáct dní po dojetí evropské Barum rally přišel na řadu pátý podnik MČR ve sprintrally Vyškovská Bottcher rally. Pořadatelé v okolí Vyškova nachystali čtyři rychlostní testy o délce 40 kilometrů, které startující posádky měly v sobotu absolvovat dvakrát. Na startu nechyběl ani Sparrow racing team, který do Vyškov tentokrát přijel s pěti Hondami Civic 1,6 Vti.
S plným počtem svých jezdců na trati Sparrow racing team dlouho nepobyl. Hned po odjetí první RZ (Podivivická) odstoupil Josef Bartončík s Danem Trunkátem, kteří po výletu mimo trať kousek před cílem první RZ poškodili závěs levého zadního kola. Roman Nedbálek, Vladimír Dolejš a Tomáš Hrabec se po první RZ seřadili od sedmého místa za sebou. Druhá rychlostní zkouška (Račická) už napověděla, kdo se bude snažit bojovat o stupně vítězů. Zkoušku ve třídě N2 vyhrál Nedbálek, což ho vyhouplo na průběžně druhé místo. První průjezd Orlovické zkoušky nedokončila posádka Dolejš - Venuš. Ta po nevinně vypadajícím manévru skončila na střeše. Poškození vozidla nebylo vážné, ale bez předního skla nemohla posádka pokračovat. Pořadí se měnilo až po odjetí Vážanské RZ. Tu opět vyhrál Nedbálek, druhý zde byl Tomáš Hrabec. Prokop Ženíšek dokončil tuto zkoušku na osmém místě. Do druhé sekce vyrážel Roman Nedbálek se ztrátou jedné vteřiny na vedoucího Henzla. Druhý průjezd Podivické a Vážanské RZ pořadím ve třídě N2 vůbec nezamíchal. To se měnilo až po Orlovické RZ. Čtvrtým místem v této RZ se na průběžně čtvrté místo vyhoupl Tomáš Hrabec navigovaný bráchou Zbyňkem. Na šesté místo také poskočil Prokop Ženíšek, když předjel chybující Vykydalovou. Závěrečnou zkoušku vyhrála opět posádka Nedbálek – Malaník, ale na celkové první místo ve třídě N2 to nestačilo, když na vítězného Henzla ztratili 1,6 vteřiny. Tomáš Hrabec si zde upevnil místo čtvrté se ztrátou šesnácti vteřin na stupně vítězů. Prokop Ženíšek dokončil soutěž na místě šestém.
Sparrow racing team nyní plánuje starty jak v domácím ČMPR, tak ve mistrovství Slovenska.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000