www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Chyba v Pačejově

Junioři Václav Dunovský a Jiří Stross mají za sebou čtvrtou soutěž MČR vesprintrallye. Byla jí Rallye Agropa Pačejov. Rychlostní zkoušky v okolíHoražďovic a Sušice byly spíše rychlejšího charakteru, ale i tak jižseznamovací jízdy slibovali zajímavé svezení, zvláště na nejdelší 13 km RZ.Ze soupeřů nechyběl nikdo, naopak konečně se vrátili známí junioři PetrMatějovský s Pavlem Dreslerem.
Po noční bouřce zůstal povrch vlhký, ale rychle osychal, naše posádkazvolila na předek intermedia a dozadu řezaný slick. Tato varianta bylajistotou, ale po projetí první sekce, čítající 2 vložky bylo nutno sipřiznat, že slick by byl možná vhodnější.
RZ 1 zajeli kluci třetím časem v N2, ztráta 1,6 s nebyla na úvod nicdramatického.
RZ 2 byla ve znamení kontaktu s pařezem zadní částí vozu na šotolinovémúseku, kousek po vjezdu do lesa. Rána šla naštěstí před kolo, takže bylomožné pokračovat dál. Po asi kilometru jízdy ale následovalo probržděnípravého odbočení, posádka musela couvat a vteřinky utíkaly. V cíli tytoudálosti znamenaly ztrátu 8,6 s na vítěze vložky Šlehofera se Soběhartem.
V následném servisu byl vůz zkontrolován a shledán nepoškozen a také přezutkompletně na suché pneu.
RZ 3 + RZ 4 byly ve znamení stahování ztráty na vedoucí juniory Šlehofera seSoběhartem a druhé Henzla s Čečilem. To se i přes podle slov jezdcevlažnější začátek "trojky" dařilo a ztráta na první místo rázem činila 2,8s.
RZ 5 + RZ 6 první z této dvojice zkoušek se velmi vyvedla Honzovi seZbyňkem, na kterého naše posádka ztratila 5,6 s. "Nevíme kde jsme nechalitolik vteřin, kluci asi pěkně letěli" zněl komentář ke ztrátě. Následovalakrátká "lesní vložka" která byla pro Vaška s Jirkou osudná. Při prvnímprůjezdu couvání, tentokrát o 100 m dříve, také v pravoúhlém odbočení přivýjezdu na jedničku si Hondu stáhla krajnice do příkopy uvnitř zatáčky. Bylpřitom poražen útlý stromek, díky kterému praskl nárazník. Diváci alepřispěchali na pomoc a prakticky jen díky nim tam kluci nechali jen minutu apůl. Rázem byli poslední v N2 a devátí v N.
V servisu byl vůz znovu zkontrolován a nárazník opraven "fofrpáskami". Dozávěru nastoupili kluci s cílem vyjet aspoň nějaké body a zkusit seprokousat co nejvýš.
RZ 7 + RZ 8 se vydařily. V součtu časů znamenaly smazání 28,8 s ztráty natřetí místo v N2. Na čtvrtou posádku přitom bylo k dobru 0,6 s! Ve skupině Ni Junior2000 kluci obsadili shodně čtvrtá místa.
"Byly to dneska jen a jen moje chyby, měl jsem si tam dát pozor, všem v týmujsem se omluvil za pokažení boje o vítězství, snad jsem to v závěru aspoňtrochu napravil" hodnotil soutěž jezdec.
"Velké poděkování od nás i od celého týmu patří v první řadě divákům, kteříumožnili soutěž dokončit! Dále mechanikům, našim partnerům a samozřejměfanouškům!" uzavřeli oba členové posádky.

www.rallyesport-podebrady.com

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Příbram
5.10. - 7.10. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín