czech english deutch poland

Jan Šlehofer vítězně i v Pačejově

Po třech sprintech na Moravě se letos poprvé přesunul sprinterský šampionátdo Čech. Centrem Rally Agropa Pačejov byly Horažďovice a pořadatelépřichystali čtyři rychlostní zkoušky, které měly posádky absolvovat dvakrát. Počasí bylo typicky letní. Letos výjimečně se celá soutěž odehrála za velmiteplého slunečného počasí, aniž by do ní zasáhl déšť. Na startu samozřejměnechyběla posádka týmu OVB-ZEPOS Jan Šlehofer-Zbyněk Soběhart, kteří sichtěli spravit chuť po výpadku na poslední erzetě v Tišnově.
"Poprvé jsme startovali s autem od týmu Sparrow a byli jsme nadšeniprofesionalitou tohoto týmu, přípravou vozu i jednáním. Spolupráce s týmemSparrow bude určitě pokračovat," zhodnotil nový tým Jan Šlehofer.
Ve třídě N2 se opět sešla velmi kvalitní konkurence. Největšími soupeři mělibýt stejně jako v předchozích soutěžích posádky Václav Dunovský-Jiří Strossa Ladislav Henzl-Petr Čečil. Poprvé se letos na startu sprintu objevili PetrMatějovský-Pavel Dresler, s civikem startoval také loňský sprinterskývicemistr třídy A5 Marek Kulda se Zdenkou Marouškovou.
Hned úvodní erzeta naznačila, že se dají očekávat velmi vyrovnané souboje.Do čela se dostal Henzl o 1,4 před Šlehoferem a další 0,2 před Dunovským.Druhá erzeta vyšla mladé kdyňské posádce výborně, když tuto erzetu vyhrála,pouhé dvě desetiny však ztratil Kulda. Na třetí a čtvrté erzetě byl prozměnu nejrychlejší Dunovský a po polovině soutěže tak bylo pořadínásledující: 1 Šlehofer, 2 Dunovský +2,8, 3 Henzl +11,9, 4 Bartončík +36,9,5 Kulda +50,1, 6 Matějovský +1:02,5.Na páté a šesté erzetě zatáhli Honza se Zbyňkem a získali zde rozhodujícínáskok pro své vítězství. Na šestce navíc zachyboval Václav Dunovský, povýletu mimo trať ztratil téměř minutu a půl a jeho naděje na vítězství takvzaly za své. Přesto se však nevzdal a vítězstvím v závěrečných dvouzkouškách vybojoval pěkné třetí místo. Honza Šlehofer už si kontrolovalbezpečný náskok a navázal tak na svá vítězství ve třídě N2 z Okříšek aHustopečí.
"Agropa byla velmi náročná a rychlá soutěž. Byl to hodně vyrovnaný boj ajelo se opravdu dost rychle. Dokonce nebyl ani prostor na nějaké smyky prodiváky, muselo se jet hodně účelně. K vítězství nám pomohlo i štěstí, kterése od nás odvrátilo v závěru v Tišnově," řekl spokojený Honza.
Ve třídě N2 se posádka Jan Šlehofer-Zbyněk Soběhart vrátila do čela, VáclavDunovský však ztrácí pouhý bod a podceňovat rozhodně nelze ani zatím třetíhoLadislava Henzla. Další soutěží sprintrally bude už za 14 dní RallysprintKopná, nabízející tradičně nádherné a velmi náročné erzety a vynikajícídiváckou atmosféru. "Na Kopnou se moc těším. Bude to ohromná zkušenost.Závěrem bych chtěl pozdravit všechny fandy okolo tratě a poděkovat všem,kteří za mnou stojí a podporují mě v závodní kariéře."

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000