www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Chyběly jen 2 desetiny

Dvě desetiny vteřiny chyběly v cíli letošního ročníku Barum rally k tomu, aby zlínský Sparrow racing team mohl na této domácí soutěži potřetí v řadě slavit vítězství ve třídě N2.
Smutnou posádkou, která do posledních centimetrů náročné soutěže bojovala o vítězství, byla domácí dvojice Jaromír Tarabus – Igor Norek. Hned od první RZ sváděla posádka vyrovnané souboje s Josefem Sedláčkem, jedoucím na stejném voze. Zbývajících 9 posádek třídy N2 sledovalo jejich souboj po celé tři dny s velkým odstupem. Jejich souboj byl vyrovnaný po celou dobu závodu, jen pro představu největší rozdíl mezi nimi byl 15,4 vteřiny po 6 RZ. Výsledky některých zkoušek svědčily o velmi rychlé jízdě, vždyť na 19. RZ zajel Tarabus 13. čas absolutně. Po předposlední 19. zkoušce ještě vedla posádka Tarabus – Norek o 5,4 vteřiny, ale bohužel na poslední rychlostní zkoušce náskok neudržela. Při pohledu na výsledkovou listinu po dojetí posledního testu bylo jasné, že Jaromír Tarabus těsné vítězství z roku 2001 ve třídě N2 na Barum rally nezopakuje. Konečné druhé místo ve třídě, 9. v F2 a 21. absolutně samozřejmě není pro tým zklamáním. Jaromír Tarabus se stále drží na průběžné první pozici třídy N2 MMČR. V závěrečných dvou soutěžích má před sebou jediný cíl a tím je udržení tohoto náskoku, což by znamenalo zisk mistrovského titulu.
Na třetí pozici třídy N2 dokončil náročnou soutěž již jistý mistr letošních sprintů Dan Běhálek se spolujezdcem Oldou Kořístkou. O třetí pozici bojoval ze začátku s Trojanem na Pólu. Ten ale po třetí zkoušce ze závodu odstoupil. Dan tím měl svůj cíl (3.místo) o krůček blíž. Pouze na první nedělní zkoušce Halenkovice svůj vůz z levé strany opřel o svodidla. Soutěž dokončil s drobnými šrámy, ale jeho 3. místo to v cíli neohrozilo.
Jiří Zbořil pronásledovaný smůlou dokončil soutěž na místě šestém. Za celou soutěž chytl 3 defekty a vše vyvrcholilo na 15. RZ, kde mu vypadla poloosa. Jen díky odbornému servisnímu zásadu dovedl poloosu zpět nasadit a dojet do cíle. Ztráta 10 minut znamenala propad ze čtvrté pozice právě na místo šesté.
Čtvrtou posádkou startující s vozem Sparrow racing teamu byla posádka Daniel Zpěvák – Pavel Zvonek. Tahle posádka soutěž bohužel nedokončila. Při prvním průjezdu sobotní zkoušky Pindula těžce havarovala. Nedohodu naštěstí nepřežilo jen zábradlí jednoho z mostů a totálně zdemolovaný vůz, který nakonec ještě museli uhasit přivolaní hasiči. Posádka vyvázla z hrozivě vypadající nehody bez jediného šrámu.

Sparrow racing team tímto žádá diváky, kteří byli svědky této nehody nedaleko JZD u obce Želechovice, pokud jste zachytili nehodu na kameru nebo na fotoaparát, budeme rádi, když poskytnete záběry k objasnění této nehody. Kontaktujte nás na e-mail info@sparrow.cz .

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín