www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Místo věnce kotrmelec…

Letošní ročník Labské Trotina Rallye byl ve znamení velkého boje o titul ve třídě N2 i skupinách N a Junior2000. Posádka Rallyesportu Poděbrady v tradičním složení Václav Dunovský – Jiří Stross měla ještě před startem reálné šance na první místa v uvedených kategoriích. I když do Žamberka nedorazili úplně všichni, i tak byla konkurence kvalitní.

Tradičně velmi dobře pořadatelsky zvládnutá soutěž byla situována na tradiční úseky včetně pátečního prologu v Hradci Králové – který ale svou diváckou atmosférou patří k těm oblíbeným. Klasické rychlostní zkoušky se odehrávaly na těžkých technických asfaltech, prakticky nerozbitých, místy úplně nových. Nechyběla velká převýšení, prudké a dlouhé sjezdy, velké plochy vytahané šotoliny a bláta a také místa s fleky toho nejkluzčího asfaltu.

V našem týmu začaly problémy ještě před odjezdem, když jezdec onemocněl silnou angínou.

Páteční prolog bylo nutné hlavně projet bez chyb, což se povedlo. Vládla příjemná atmosféra. Lidí přišlo hodně.

V ranním servisu byl vůz obut kompletně na středně tvrdé slicky. Pro jistotu byly vezeny dvě rezervy.

RZ 2 pneumatiky i brzdy se podařilo velmi dobře zahřát. Bohužel, ale výsledný čas byl velmi žalostný. „Už asi kilometr po startu jsem věděl, že to nejde, navíc v pasáži před cílem jsme měli trošku chybu v rozpisu“ hodnotil jezdec.

RZ 3 velmi těžká zkouška. Její závěr tvořil několika kilometrový sjezd po novém asfaltu s velkým množstvím serpentin. Bohužel opět bez výraznějšího časového úspěchu. „První polovina byla naprosto mimo, stejně jako na předchozí to tam prostě nepadalo a bylo to hrozně ustrašené, ve stopce nám hořely brzdy“ popsala výkon posádka.

RZ 4 pro naši posádku nejhezčí RZ soutěže už proběhla celkem dobře, ve vteřinkách s konkurencí. „Řekli jsme si, že musíme už něco jet a snad se to povedlo, všude to strašně klouzalo“ řekl po první sekci spolujezdec.

Mechanici v servisu překontrolovali brzdy a preventivně vyměnili zadní pneumatiky – kvůli lehkému poškození jednoho z plášťů.

RZ 5 „Od startu to začalo zase jít, měli jsme zpět dobrý pocit, že jsme se vrátili, bohužel, před Kláštercem n. O. přišla před delší a utahující pravou zatáčkou chyba na brzdách, bylo to čitelné ale zrádné místo, v rozpise bylo vše poznamenáno, ještě na suchu se zablokovala přední kola a v momentě, kdy jsem chtěl zabojovat, jsme už byli na kompletně mokrém asfaltu, hned vedle silnice je v tom místě skála, o kterou se Honda odrazila a dopadla na levý přední roh střechy a zpět na kola a zablokoval celou šířku vozovky“ popsal konec v soutěži jezdec. Posádka hned vůz opustila a šla zastavit další auta. První přijeli Jan Šlehofer se Zbyňkem Soběhartem, kteří pomohli s další organizací.

Titul ve třídě N2 i Junior2000 si ze Žamberka odvezli právě Jan Šlehofer se Zbyňkem Soběhartem. Všichni jim ho přejeme, plně si ho zaslouží, jeli skutečně rychle, bez chyb a třeba konkrétně v Hradci by na ně nebylo – kamarádi, moc Vám gratulujeme!

Musíme poděkovat mechanikům, za perfektně připravený vůz a bezchybnou práci, dále našim partnerům a všem kdo nám přáli a fandili, bohužel, tentokrát se na nás asi koukat nedalo, do Žamberka se ale, pokud to finance dovolí, vždy rádi vrátíme“ uzavřeli oba členové posádky.

www.rallyesport-podebrady.com


     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín