www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Sparrow racing team s trojicí posádek na Rally Vysočina 2007

Nástup jara o tomto víkendu nezaznamenalo okolí Třebíče, ale ani pochmurné počasí nezastavilo Sparrow racing team v boji o cenné body do sprinterského šampionátu. Zlínský tým přijel na Vysočinu s trojicí posádek brázdících tratě v Hondách Civic VTi.

Zkušeného a favorizovaného „en dvojkaře“ Jiřího Šéna se spolujezdcem Karlem Hédlem doplnila dvojice debutujících jezdců ve složení Antonín Podvalský vedle kterého usedl úřadující mistr v „en dvojkách“ Jiří Stross a třetí Honda připadla na Michala Mrlinu po boku s Luďkem Švihálkem.

Bohužel již na druhé rychlostní zkoušce přišel o všechny iluze o kvalitním umístění Jiří Šén, který nezvládl známý skákající horizont u Santova a po pádu do příkopu a následném nárazu musel odstoupit. Naopak od prvních kilometrů se dostával do tempa debutující Tonda Podvalský a na trati plné vody a bláta si jízdu vyloženě užíval. Celkové devětatřicáté místo a šesté v třídě N2 bylo určitě potěšitelné.

Na opačném pólu se ocital čím dál častěji Michal Mrlina, který se během závodu ocitl několikrát mimo trať, a mírně poupravený design vozu mohli vidět fanoušci podél trati třetí a čtvrté rychlostní zkoušky. Po příjezdu do servisu v polovině Rally Vysočina vyměnili mechanici přední nárazník a Michal si mohl dojet pro osmé místo ve třídě N2 a osmašedesáté v celkovém pořadí.

Deštivé soboty se s podporou Sparrow racing teamu zúčastnil také Petr Trnovec s Karlem Kárníkem. Jejich Mitsubishi Lancer Evo IX sice ráno protestoval a ne a ne odstartovat, ale nakonec po zásahu mechaniků se vše stihlo a Petr si mohl dojet pro čtrnácté místo absolutně.

Text: Michael Daněk
Foto: Pavel Pešek

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín