www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Sparrow racing team na Valašské Rally

Tradičním účastníkem českých rallyových soutěží je Sparrow racing team, který nemohl chybět o prvním dubnovém víkendu na tratích Valašské Rally, která otevřela letošní ročník MČR v rally. S vozy Sparrow racing teamu přijela dvojice posádek, ale podpory zlínského týmu využil také Egon Smékal a Petr Trnovec.

Třída N/2:

Václav Dunovský jakožto loňský mistr skupiny N ve sprintrally přijel na Valašsko s ambicemi na medailové umístění v „en dvojkách,“ což se mu nakonec v pětičlenné konkurenci povedlo. Po pomalejším začátku a problémech ostatních posádek si Václav dojel pro plný počet bodů s vítězným náskokem přes dvě a půl minuty. Posádka si navíc přivezla druhé místo z juniorského poháru, když se ztrátou deset minut skončila za Janem Kopeckým.

Druhým zástupcem týmu ve třídě N/2 byl Honza Jakubec, který utvořil nově vzniklou posádku s Radimem Oravou. Honza se vrátil za volant po mnoha letech a „nováčkovskou“ daň si vybral hned na první páteční zkoušce, když za letmým cílem zapadl do příkopu. Auto se sice z příkopu dostalo, ale převodovka byla natolik poškozena, že musela být vyměněna což znamenalo konečná pro první etapu. Díky SuperRally pokračovala posádka v sobotu, ale po několika kvalitních časech musela posádka odstoupit pár stovek metrů před cílem poslední RZ. Díky SuperRally si nově složená dvojice dojela pro třetí místo v N2.

Třída N/3:

Egon Smékal podobně jako Václav Dunovský „drtil“ soupeře ve své třídě. Egon po boku s Janou Balcarovou od začátku zajížděl časy v první dvacítce a mimo vítězství v N/3 si také odváží sedmé místo ve skupině N a dvanácté absolutně.

Třída N/4:

Posledním jezdcem s podporou Sparrow racing teamu byl stejně jako při Rally Vysočina Okříšky Petr Trnovec s „Evo devítkou.“ Petr od začátku zrychloval a zajížděl časy lepší než v Okříškách a přes drobné problémy obsadil desáté místo v absolutní klasifikaci, páté ve třídě N/4.
Všechny startující posádky na Valašské Rally budou bojovat o body do MČR také při III. Agrotec Rally Hustopeče.


Text: Michael Daněk
Foto: Petr Kunčík, Jaroslav Kunčík

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín