czech english deutch poland

Dramatická koncovka

I v předposledním díle sprintového mistrovství se skupina N2 odehrávala pod taktovkou jezdců ze Sparrow racing teamu. Na start sprintu ve Vyškově se tentokrát postavili pouze tři Hondy ze zlínské stáje. Nucenou pauzu si musela udělat posádka Jaroslav Pospíšil – Petr Kozel, protože jejich vůz, po Zpěvákově nehodě na Barumce, ještě nebyl na 100% připravený. Na start se tak postavil již jistý letošní mistr této třídy Dan Běhálek, dále pak Jiří Zbořil a Marek Morávek. Mezi Morávkem a Zbořilem se čekala velká bitva. Tito dva jezdci totiž ještě mezi sebou bojují o celkové druhé místo třídy N2. Před Vyškovem měl Morávek na druhém místě 14 bodů náskok právě na Zbořila.
Rally Vyškov se vyvíjela podle představ. V deštivém počasí na kluzkém povrchu se hned od úvodu v čele třídy N2 usadil Dan Běhálek, se ztrátou 13,7 vteřiny byl druhý Zbořil, Marek Morávek byl třetí s odstupem 9 vteřin. Druhou RZ vyhrál o 17 vteřin taky Běhálek, ale po penalizaci třicet vteřin za neprojetý retardér se jeho náskok ztenčil na druhého Zbořila na pouhých devět vteřin. Na rozdíl jediné vteřiny se přiblížil za Zbořila Morávek, který na této RZ Zbořilovi nadělil. Běhálek vyhrál i třetí zkoušku, ale po havárii posádky č. 43 měli ostatní vozy volný průjezd, což znamenalo, že všechny ostatní posádky třídy N2 měly přidělen čas, který byl jen o 2 vteřiny pomalejší, než kterého dosáhl Dan. Po zastávce v servisní zóně se posádky vydaly na druhý průjezd připravenými rychlostními zkouškami. Čtvrtá RZ se odehrála ve stejném scénáři. Pořadí v RZ 4 bylo na předních místech 1.Běhálek, 2.Zbořil, 3.Morávek. Pořadí se začalo měnit až po RZ číslo 5. Zde Běhálek poškodil jeden ze svých proflexů, který nefungoval tak jak by měl. To znamenalo, že na 5. a 6. rychlostním testu ho oba dva pronásledovatelé předjeli a Dan se musel spokojit s konečnou třetí příčkou. Drama na čele této skupiny ale pokračovalo. Po průjezdu předposledního rychlostního testu nadělil Morávek Zbořilovi necelé čtyři vteřiny, což znamenalo v průběžném pořadí ztrátu na Zbořila jen půl vteřiny. Zde figuroval Běhálek ještě na prvním místě. Poslední zkouška rozhodla o tom, že z letošního prvního vítězství se bude radovat posádka Zbořil – Pospíšilová, protože na 6. RZ Morávka o 2,8 vteřiny porazili. Marek Morávek se spolujezdcem Karlem Hédlem se museli letos již potřetí spokojit s druhým místem.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000