www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Sparrow racing team v „Lužičkách“

Podobně jako v Okříškách čekalo na posádky v Hrádku nad Nisou stejně nepříznivé počasí, které téměř celý den zkrápělo tratě desátého ročníku Thermica Rally Lužické Hory. Sparrow racing team přijel do okolí tohoto pohraničního města s dvojicí posádek ve třídě N/2.

Třída N/2:

Tonda Podvalský se „erzetu po erzetě“ zlepšoval a ukazoval, že by se rád popral o stupně vítězů v „en dvojkách.“ Bohužel na jedné z ranních rychlostních zkoušek musel absolvovat téměř celou s defektem, který udělal kousek po startu a ztratil více než minutu. Po tomto incidentu bylo již jisté, že první místo v třídě by bylo zázrakem. Tonda, ale zabral a zajížděl stále kvalitní časy a na cílové rampě bral senzační druhé místo ve třídě což byla i první „bedna“ v jeho kariéře. Senzační umístění potěšilo Tondu s Jirkou i celý Sparow racing team.

Michal Mrlina jel v podobném tempu jako v Okříškách a spíše jízdou na jistotu chránil auto před velkou ránou. Spolehlivou jízdou, která byla v deštivém počasí zapotřebí dojel pro páté místo ve třídě „en dva.“ Michal se těžce prokousával pořadím a proto bylo páté místo i určitým důvodem k radosti.

Třída N/4:

S podporou Sparrow racing teamu startoval i Petr Trnovec. Ten se po delší době dostal do tempa a na první vložce zajel osmé místo se ztrátou jen sedm sekund. Bohužel hned na druhé rychlostní zkoušce přišla chyba. Petr se nevešel do pomalého mostku a svezl svůj Lancer v pomalé rychlosti vedle mostku na bok. Auto nebylo poškozeno, ale bohužel se vše stalo v takovém místě, kde nešlo vůz dostat zpět na trať.
Nakonec odjíždí Sparrow racing team z podhůří Lužických hor celkem spokojený, že nedošlo v tak těžkém závodě k větším chybám.

Text: Michael Daněk

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín