www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Patrik Hlach vybojoval mistrovské stříbro

S trojicí posádek vyrazil zlínský Sparrow Racing Team do okolí historického hornického města Příbram, kde se o uplynulém víkendu konal závěrečný díl letošního mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Nejžhavějším želízkem v ohni byl při Fuchs Oil Rally Příbram Patrik Hlach, který pro útok na stříbrnou příčku klasifikace třídy N2 vyměnil na sedadle spolujezdce funkcionářskou prací zaneprázdněného Jiřího Venuše za Michala Mrlinu. Ani to však dvaatřicetiletému pilotovi z Velešína nedaleko Českého Krumlova nezabránilo k bezpečnému dojetí na druhém místě ve třídě N2 za letošním suverénem Jiřím Trojanem, čímž se Patriku Hlachovi podařilo vybojovat vytoužené stříbro v rámci českého šampionátu.

Druhou dvojici se zlínskou Hondou tvořili Jan Březík a Pavel Šivic. V minulosti byli známi starty v nejslabší třídě se Suzuki Swift GTi, po skončení homologace japonského vozu se stáhli do ústraní. Na závodní tratě se vrátili na Barum Rally Zlín, jízda s maličkým Nissanem Micra je nabudila natolik, že se rozhodli vydat do Příbrami za volantem výkonnější Hondy Civic VTi. Devětadvacetiletý pilot z Fryštáku se v úvodních testech sžíval s novým vozem, postupem soutěže pak zajížděl časy na úrovni Patrika Hlacha. Za svůj výkon zaslouženě vybojoval pohár za třetí místo ve třídě.

Poslední posádkou Sparrow Racing Teamu v Příbrami byli Prokop Ženíšek a Petr Dubiel. Ti přijeli do středních Čech obhajovat loňský bronz. Svou roli však měli ztíženu nejen konkurencí ve třídě, ale také opět téměř roční pauzou, kdy neseděli v závodním voze. To bylo hlavně na nočních rychlostních zkouškách znát a tak na pražského jezdce zbyla nepopulární bramborová příčka.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín