www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Gavlák je již mistrem

Po mistrovském titulu Daniela Běhálka ve třídě N2 ve sprintovém mistrovství v ČR může Sparrow racing team slavit zisk dalšího titulu ve třídě N2 pro rok 2003. Jezdcem, který dosáhl tohoto skvělého výsledku byl Peter Gavlák. Posádka Gavlák – Medveď se předčasně stala mistry Slovenské republiky třídy N2 pro letošní soutěžní sezónu již po Mikona Malohont rally.
V okolí Rimavskej Soboty se na 14. připravených rychlostních testech představil Sparrow racing team se dvěma vozy (Peter Gavlák a Fero Pjontek). Na posledních chvíli odřekla účast na této soutěži zařazené do seriálu ME Zuzana Cserhalmiová. Ta se již plně soustředí na start Rally Příbram, kde se premiérově představí na startu soutěže v ČR a také s Hondou Civic.
V Rimavské Sobotě se dal očekávat vyrovnaný boj mezi tradičními soupeři této třídy Gavlákem a Martonem. Samozřejmě pozadu nechtěl zaostávat ani Fero Pjontek. V pátek hodinu po poledni odstartovali posádky do první etapy, kterou tvořilo 8 RZ s téměř 92 km. Hned od první RZ se na první místo probojoval Marton, druhý byl Pjontek a o 1 vteřinu zpět Gavlák. Stejné pořadí bylo i po následujícím rychlostním testu. Třetí rychlostní zkouška byla zrušená, ale na čtvrté se již dokázal Gavlák probojovat o 3 vteřiny před Pjontka. Na následujících testech (RZ 5 a 6) se pořadí neměnilo. Zlom nastal pro Pjontka na RZ 7 Hnúšťa, která měřila téměř 20 kilometrů. Zde dostal Fero defekt pneumatiky a musel přímo na zkoušce zastavit a provést výměnu. To znamenalo nemožnou ztrátu 8 minut a propad na předposlední místo v celkovém pořadí. Po průjezdu posledního pátečního testu bylo pořadí skupiny N2 následující: 1. Marton, 2. Gavlák (+ 44 vteřin), 3. Nowakowski a 4. Pjontek (+ 8 min. 22 vteřin).
Do sobotního rána se nejlépe vyspal Peter Gavlák. Hned od prvního testu zajížděl první časy ve své třídě. Na RZ 9 nadělil Martonovi 8 vteřin, na 10.RZ 13 vteřin. Fero Pjontek figuroval stále na místě čtvrtém. Na RZ 11 (Chvalová) ukrojil Gavlák dalších 8 vteřin z náskoku Martona. Tři testy před koncem (RZ 12) se dostal Gavlák do čela třídy N2, když na této zkoušce předjel Martona o 17 vteřin. Předposlední rychlostní test byl v sobotu jediný na kterém „nechal“ Gavlák Martona vyhrát a to s náskokem pouhé desetiny. Na posledním testu si svůj náskok Peter pohlídal a mohl se tak již po čtvrté v letošní sezóně radovat z vítězství. Fero Pjontek obsadil ve své třídě čtvrté místo.
Zisk bodů za první místo v Rimavské Sobotě pro posádku Gavlák – Medveď znamená zisk mistrovského titulu ve třídě N2. Sparrow racing teamu tak chybí již jenom zisk titulu v MMČR ve třídě N2,aby měl sbírku pro letošní rok kompletní. Zde by se o něj měla poprat posádka Tarabus – Norek. Jasněji může být již o příštím víkendu v Příbrami.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Pačejov
27.7. - 28.7. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín