www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Bratrovražedný boj o titul vyhrál Jakubec

V bratrovražedný boj o titul se změnila účast čtyř vozů Honda Civic Vti zlínské stáje Sparrow Racing Team na Würth Partr Rally Vsetín, posledním podniku letošního národního mistrovství České republiky v rally. Všechny čtyři posádky totiž měly šanci na zisk titulu ve třídě N2!

V okolí Vsetína panovaly podobně jako v loňském ročníku extrémně náročné podmínky doplněné o vrtochy počasí, kvůli kterým v sobotu dokonce musely být zrušeny čtyři rychlostní zkoušky. Na nástrahy náročných úseků hned na prvním testu doplatil mladý Michal Křemen. „Podmínky byly opravdu hodně náročné a sněžilo. Osudný okamžik přišel v levotočivé zatáčce na nejvyšším bodu erzety. Bylo zde hodně sněhu a posádky jedoucí před námi totiž ideální stopu místo jejího otevření na výjezdu ze zatáčky zřejmě vzhledem ke své pomalé jízdě zavřely. Vůbec jsem s tím nepočítal, vjel jsem mimo vyjeté koleje do hlubšího sněhu. auto dostalo smyk. Pral jsem se s tím až do chvíle, kdy jsme se zastavili o velký strom,“ popsal osudný okamžik Křemen.

O mnoho lépe nedopadl ani Martin Hudec. Český reprezentant v enduru, přestože letos vynechal dva závody, si stále udržoval naději na celkové prvenství, musel však ve Vsetíně za každou cenu vyhrát. Po pomalejším začátku se snažil v sobotu zatáhnout, osudnou se mu ale stala hned první zkouška v okolí přehrady Bystřička. „Věděl jsem, že to tam klouže, říkali mi, že je to kluzké, je tam listí a tak. Ze začátku to ale tak dobře sedělo a všechno nám vycházelo, i tempo. Pak přišla levá tři do pravé tři u přehrady a my jsme šli rovně. Bylo tam vytahané bláto a šli jsme rovně do lesa,“ vylíčil svůj výlet Hudec.

Ve hře o titul tak zůstali Václav Dunovský a Jan Jakubec. Bod k dobru před soutěží měl Dunovský, který ale startoval po delší pauze, navíc poprvé po těžké havárii na srpnové Barum Rally Zlín. Za náročných podmínek začal pomaleji a to se mu nakonec vymstilo. I kvůli zrušeným sobotním zkouškám již ve druhé etapě neměl dostatek prostoru ke snížení ztráty na Jakubce, která ve finále činila jenom třináct vteřin. I takto malý časový rozdíl však rozhodl, že titul putuje do rukou Jana Jakubce při jeho premiérové sezóně za volantem Hondy.

Ve Vsetíně se na startu objevily také zbývající dvě obvyklé týmové posádky. Egon Smékal po experimentu se Suzuki Ignis S1600 na Jeseníkách opět usedl do své obvyklé Hondy Civic Type R. Titul ve třídě N3 měl po zrušení Labské Rallye již v kapse a tak se svezením na uklouzané trati vyloženě bavil. I přesto výsledkově svou třídu tradičním způsobem opanoval. Posledním zástupcem Sparrow Racing Teamu byl Petr Trnovec, který dokázal obsadit čtrnáctou příčku v absolutní klasifikaci MČR a připsal si tak dva body do celkového hodnocení šampionátu.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Příbram
5.10. - 7.10. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín