www.sparrow.czwww.sparrow.cz

czech english deutch poland

Sparrow Racing Team vstoupil do nové sezóny v Rakousku

Jen několik dní po zahájení roku 2008 vstoupilo do nové sezóny také mezinárodní mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Tradiční úvodní díl, Jänner Rallye, čekal na posádky v Rakousku nedaleko hraničního přechodu Dolní Dvořiště a na startu nechyběly ani posádky reprezentantující zlínský Sparrow Racing Team.

V okolí Freistadtu panovalo doslova psí počasí, na tratích náročných rychlostních zkoušek se střídaly snad všechny možné povrchy počínaje klasickým sněhem přes led až po suchý asfalt. Pneumatikovou loterii řešily obě posádky nejprve úzkými pneumatikami s hroty, posléze přišly na řadu i široké.

Nejlépe z týmových posádek dopadl Patrik Hlach. Do své třetí sezóny v týmu Sparrow Racing Team vstoupil opět se spolujezdcem Jiřím Venušem a společně dokázali vybojovat bronzovou příčku ve třídě N2. „Letošní Jänner Rallye byla velice náročným závodem, takhle těžkou soutěž jsem už hodně dlouho nejel. S výsledkem jsme určitě spokojeni, jen mě mrzí, že soupeři za námi odpadli, takže nebylo s kým bojovat,“ prozradil v cíli Patrik Hlach.

Do druhé Hondy Civic Vti usedl Jan Jakubec, který se na letošní Jänner Rallye odbyl premiéru ve „velkém“ mistrovství. Svůj vstup do nejvyšších pater českého šampionátu nezačal nejšťastněji, když hned v úvodu chytil šedesátivteřinovou penalizaci za předčasný příjezd do časové kontroly. Ani vstup na rychlostní zkoušky se nezdařil, hned v úvodu skončili společně se zaskakujícím spolujezdcem Jiřím Strossem mimo trať.

Ve zbytku dne i v úvodu sobotní etapy se snažili Jakubec se Strossem celkem úspěšně snižovat ztrátu na týmového kolegu Hlacha, na patnácté rychlostní zkoušce však svou snahu přehnali a skončili mimo trať. Auto téměř nebylo poškozeno, ani s pomocí diváků se však nepodařilo auto vrátit zpátky na trať.

Další soutěží, které se Sparrow Racing Team zúčastní, bude o posledním březnovém víkendu Valašská Rally. Téměř domácího podniku s centrem ve Valašském Meziříčí, která se po kratší odmlce opět vrací do mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, se zlínská stáj zúčastní s rekordním počtem posádek.

     honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000Aktuální podnik


Rally Příbram
5.10. - 7.10. 2018

Facebook


© 2012 www.sparrow.cz | Code by: PC servis Zlín