czech english deutch poland

První start = první vítězství

Předposledním dílem letošního MMČR v rally byla příbramská AAA auto rally. Ačkoliv se jednalo o předposlední díl letošního „velkého“ mistrovství, zažil Sparrow racing team několik premiér. Poprvé se na českých tratích představila Zuzi Cserhalmiová. Ta si přijela porovnat své závodnické umění s českou konkurencí. V roli odborného poradce po celou dobu soutěže působil její zkušený bratr Tibor. Další premiérou byl start nově sestavené posádky Zítek – Rajnoch a v neposlední řadě musíme připomenout i nového spolujezdce Dana Běhálka. Ten nestartoval s Oldou Kořístkou, ale tentokrát na sedadlo spolujezdce usedl Jarda Vosádka. Jedinou posádkou beze změny, která stála na startu v Příbrami, byla tradiční dvojice Jaromír Tarabus – Igor Norek.
Před startem této rally očekával každý fanoušek velký boj ve třídě N2 mezi dvojicí jezdců Tarabus a Sedláček. To protože již na rychlostních zkouškách v okolí Příbrami se mohlo rozhodnout o letošním mistru této třídy. Samozřejmě pozadu nechtěl zaostávat ani Dan Běhálek, který mohl do čela třídy také ještě promluvit.
Samotný závod se nezačal pro Jaromíra Tarabuse vyvíjet vůbec podle představ. Hned na úvodní rychlostní zkoušce mu nadělil Sedláček 13 vteřin. Ze třetího místa souboj sledoval Běhálek, se ztrátou se 7 vteřin právě na druhého Tarabuse. Vladimír Zítek byl v těsném závěsu za pátým Bartákem a Zuzi Cserhalmiová byla sedmá 13 vteřin před největší soupeřkou Vykydalovou. Na následujících dvou rychlostních testech Sedláček opět poodjel. Zde dokonce dokázal Běhálek dvakrát Tarabuse porazil a po 3. RZ ztrácel Dan na Miru jen sedm desetin. Bohužel smůla na paty se přilepila na druhém testu posádce Zítek – Rajnoch. Ti po problémech s motorem sice dojeli do servisní zóny, ale vůz nebyl schopen pokračovat v náročné jízdě. Naopak Cserhalmiová se začala rozjíždět a to tak, že v cíli po 3. RZ měla již více než minutový náskok na osmou Vykydalovou. V celkovém pořadí dámského poháru to znamenalo místo třetí. Na následujících rychlostních zkouškách se pořadí ve třídě skoro neměnilo. Pouze Dan Běhálek se na 5. RZ blýskl vítězstvím, ale zato Zuzi se v dámském poháru posunula po odstoupení Trojanové a Davidové na RZ 4 do čela klasifikace tohoto poháru. Na sedmé a osmé rychlostní zkoušce jedoucí se již za tmy se o druhé místo prali Tarabus s Běhálkem. Dan porazil Miru na sedmé, naopak Mira vyhrál souboj na osmé RZ. Devátý rychlostní test byl po havárii Štajfa pouze volným průjezdem. Rozuzlení souboje o druhé místo nastalo na následující desáté rychlostní zkoušce, která byla zároveň posledním testem prvního dne. Zhruba v půli této RZ-ty dostal Běhálek defekt. Nejprve chtěl poškozené kolo vyměnit, ale po problémech při výměně byl nucen po defektu dojet až do cíle této zkoušky, kde měl ztrátu asi sedm minut. Po prvním dnu soutěže v Příbrami bylo pořadí posádek Sparrow racing teamu ve třídě N2 následující : 2. Tarabus, 5.Běhálek a 6. Cserhalmiová.
Druhý den soutěže měl nejvíce práce Běhálek. Ten si chtěl vylepšit své páté místo, které bylo způsobené problémem v poslední sobotní zkoušce. Naopak Tarabus již taktickou jízdou držel druhé místo ve své třídě. Stejnou taktiku jako Tarabus zvolila i Zuzi. Ta sice soupeřila těsně s Vykydalovou, ale náskok ze soboty měla dostačující. Běhálek plnil svůj plán podle přestav. Na prvních dvou rychlostních testech zajel dvakrát druhý čas třídy, vždy před třetím Tarabusem, což ho vyneslo po 12.RZ již na místo čtvrté. Na předposlední zkoušce stáhl v té době třetího Bartáka na rozdíl 45 vteřin. Štěstí se přiklonilo na Běhálkovu stranu v poslední 14. RZ. Zde musel zastavit pro technickou závadu právě Barták, což vyneslo Běhálka na místo třetí. To znamenalo posud v pořadí i pro Zuzi Cserhalmiovou. Ta v premiéře obsadila ve třídě N2 páté místo, ale v celkovém pořadí dámské poháru vyhrála o skoro tři minuty před druhou Vykydalovou.
Konečné druhé místo ve třídě N2 obsadil Jaromír Tarabus s Igorem Norkem. Získali cenných patnáct bodů, což znamená, že v posledním závodě v Třebíči jim stačí dojet na třetím místě, aby získali letošní titul v této vyrovnané třídě.

honda civic            Pronájem (Rent) Peugeot 208 VTi R2             skoda fabia s2000